Copernicéilidh i Damhsa Alainn | Koncert i pokaz taneczny z okazji dnia św. Patryka
Muzyka i taniec

Copernicéilidh i Damhsa Alainn | Koncert i pokaz taneczny z okazji dnia św. Patryka

  • Wydarzenie archiwalne: 18.03.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Jak głosi wieść, św. Patryk pozbył się plagi węży trawiącej Irlandię. My z kolei możemy pochwalić się Flisakiem, który muzyką wygnał żaby z Torunia. Łącząc te dwie legendy – 18 marca 2022 roku w sąsiedztwie Flisaka – radosnymi, celtyckimi melodiami postaramy się, wypędzić zimę i tym samym przedłużyć promienne, zielone święto! Choć dzień św. Patryka to narodowe święto Irlandii, jego popkulturowy potencjał wykorzystywany jest niemalże na całym świecie. Z okazji tego radosnego dnia przygotowaliśmy dla Was wyjątkową szansę do posłuchania na żywo tradycyjnych, celtyckich brzmień!

Formacja Copernicéilidh przybliży nam skarby żywejirlandzkiej tradycji poprzez muzykę, wykorzystującą zwyczajowe instrumentarium Zielonej Wyspy. To jednak nie wszystko! Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz zachowanego w przekazie pokoleniowym tańca celtyckiego, który wykonają dla nas tancerki z grupy Damhsa Alainn. Każdy, kto kiedykolwiek dał się ponieść radosnym obchodom dnia św. Patryka, wie, że jego atmosfera nie może ostygnąć wraz z północą! Jeśli więc poprzedni dzień upłynął Wam na świętowaniu z kuflem irlandzkiego zielonego trunku, nie pozostaje Wam nic innego, jak spędzić poprawiny przy żywych, celtyckich rytmach w Dworze Artusa!

Copernicéilidh – zespół powstały w 2018 roku w Toruniu, we współpracy ze sceną celtycką Sulejówka. Muzycy dążą do wiernego oddania piękna i wirtuozerii twórczości artystów ludowych. Wśród środków ich wyrazu odnajdziemy takie perły kultury jak m.in.: śpiew w języku gaelickim w wielogłosie.

Damhsa Alainn – warszawski zespół stworzony w 2018 roku z pasji do tańca irlandzkiego i kultury celtyckiej. Jego tancerki mają wieloletnie doświadczenie sceniczne, a swoje umiejętności taneczne zdobywały u najlepszych polskich i zagranicznych nauczycieli, m.in.: Lisy Delaney, Leanne Gray, Caroline Gray. W swoich pokazach oprócz tradycyjnego tańca irlandzkiego wykorzystują również inne style taneczne, m.in.: taniec dawny, taniec współczesny i elementy teatru tańca.


Bilety: 35zł / normalny, 30zł / ulgowy
Bilety dostępne również na


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39