Contemporary Noise Ensemble

Contemporary Noise Ensemble

  • Wydarzenie archiwalne: 09.12.2022
Miejsce:
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od NowaToruń, ul. Gagarina 37a

Po kilkuletniej przerwie Contemporary Noise Ensemble powraca z nową płytą pt. "An Excellent Spiritual Serviceman". W ramach grudniowej trasy usłyszycie ich na żywo w Toruniu 9. grudnia w CKiS Od Nowa na małej scenie.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 40 zł a w dniu koncertu 50 zł.

Drzwi 19:00

Start 20:00

Brzmienie zespołu, jak również jego skład uległy sporej przemianie i stąd również bierze się zupełnie nowa przestrzeń muzyczna, w której zespół operuje. Akustyczne, wręcz tradycyjne instrumentarium jakim są trąbka, saksofon, fortepian czy gitara, zostały zastąpione programowanymi syntezatorami, a skłaniając się bardziej ku kompozycji, muzyka brzmi teraz mniej jazzowo i zawiera mniej improwizacji.

Zamiast kontrabasu usłyszymy bas elektryczny, a perkusja jest właściwie jedynym instrumentem typowo akustycznym. Brzmienie płyty ma jednak bardzo organiczny charakter za sprawą wykorzystania również brzmień takich jak marimba, wibrafon, Rhodes piano czy pianino akustyczne. Album zabiera w podróż po jazzie, space rocku, funku i muzyce elektronicznej z destynacją w postaci rockowej piosenki, będącej jednocześnie utworem tytułowym.

Bez względu na obszar gatunkowy, w którym porusza się zespół, Contemporary Noise Ensemble wciąż zachwyca dojrzałością i klasą.Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

ul. Gagarina 37a
87-100 Toruń
tel.: 56 611 22 66

Powiązane wydarzenia

06
kwietnia (czwartek), godz. 19:30

Stand-up: Wojtek Fiedorczuk - "Nie oceniaj!"

21
kwietnia (piątek), godz. 21:00

Rubens

28
kwietnia (piątek), godz. 20:00

ŁYDKA GRUBASA XX-LECIE + DIRTY SHIRT