Cleo „PODARUJ DZIECIOM SERCE”
Muzyka i taniec

Cleo „PODARUJ DZIECIOM SERCE”

  • Wydarzenie archiwalne: 16.09.2022
Miejsce:
Hala Widowiskowo-SportowaBydgoszcz, Toruńska
Polski Czerwony Krzyż – Kujawsko Pomorski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy co roku włącza się w ogólnopolską akcję charytatywną „Wyprawka dla Żaka”, której celem jest zbiórka artykułów szkolnych i obdarowanie nimi dzieci z rodzin najuboższych i dzieci niepełnosprawnych naszego miasta i województwa kujawsko pomorskiego. W ten sposób rok rocznie wyposażamy ok. 600, a w województwie ok.1500 biednych dzieci w niezbędne artykuły szkolne potrzebne do nauki typu: zeszyty, piórniki, kredki, farbki, bloki rysunkowe, długopisy, plecaki. W tym roku pragniemy również pomóc w wyposażeniu szkolnym młodzież i dzieci z Ukrainy, którzy z powodu agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę, znalazły schronienie w Polsce i podjęły m.in. naukę w bydgoskich szkołach i innych miejscowościach w województwie kujawsko pomorskim. Podsumowaniem ogólnopolskiej akcji „Wyprawka dla Żaka” jest koncert charytatywny pn. „PODARUJ DZIECIOM SERCE”, który zaplanowany jest w dniu 16 września 2022r. o godzinie 18.00 w bydgoskiej Łuczniczce, a gościem koncertu jest artystka CLEO, która swoją charyzmą i niewątpliwie wielkim talentem uświetni naszą wspaniałą uroczystość. Na koncercie podsumujemy tegoroczną XXI edycję „Wyprawki dla Żaka” i wręczone zostaną dzieciom ukraińskim i polskim plecaki wypełnione przyborami szkolnymi.
Wręczenia dokona artystka CLEO oraz patroni akcji. Data i godzina rozpoczęcia imprezy: 16 września 2022 r. – godzina 18:00

godziny otwarcia bram: 17:00
godzina zamknięcia sprzedaży: 18:00

Beneficjentami tegorocznej „Wyprawki dla Żaka”, będą dzieci z rodzin najuboższych naszego miasta i województwa oraz dzieci uchodźców z Ukrainy. W dniu 05 sierpnia br. w siedzibie PCK przy ul. Warmińskiego 10, wolontariusze wraz z pracownikami PCK rozpoczęli pakowanie plecaków. Krótko przed inauguracją nowego roku szkolnego, planujemy wręczyć 100 dzieciom pierwsze wyprawki w postaci plecaków wypełnionych artykułami szkolnymi. Wydarzenie, to odbędzie się na dziedzińcu siedziby PCK w dniu 26 sierpnia 2022 r. o godz. 11.00. Jak co roku, za pośrednictwem placówek terenowych PCK, pomoc nasza dotrze również do dzieci z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto, przewidujemy wyposażyć w podstawowe artykuły szkolne około 100 dzieci z Ukrainy, które będą kontynuowały naukę w polskich szkołach. W dniach od 19 sierpnia do 10 września br. prowadzona będzie zbiórka artykułów szkolnych w bydgoskich marketach. Od 05 września br. zbiórkę artykułów szkolnych będą obsługiwali nasi wolontariusze. Podsumowanie akcji „Wyprawka dla Żaka” odbędzie się podczas koncertu charytatywnego „PODARUJ DZIECIOM SERCE”.

Źródło