Cięcie!
Film

Cięcie!

  • Wydarzenie archiwalne: 20.12.2023
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

Naprawdę wiele rzeczy może pójść nie tak, gdy twórcy dostają zadanie nakręcenia niskobudżetowego filmu o zombie w pojedynczym ujęciu, bez cięć… A co się wydarzy, gdy na planie pojawią się prawdziwi nieumarli?

Za stronę wizualną francuskiej wersji filmu odpowiada Jonathan Ricquebourg. Operator kilkukrotnie gościł na Festiwalu EnergaCAMERIMAGE. W 2013 roku nominowany był do Złotej Kijanki w Konkursie Etiud Studenckich, a cztery lata później do Złotej Żaby w Konkursie Głównym, za zdjęcia do „Gardło, serce, brzuch” w reżyserii Maud Alpi.

Cykl: Z KAMERĄ WŚRÓD ZOMBIE

W 2017 roku japoński horror komediowy w reżyserii Shin’ichirō Uedy z nieznanymi aktorami, zaprezentowany został na jednym z festiwali filmowych gdzie zrobił furorę i szybko zyskał miano produkcji kultowej! Pięć lat później, Michel Hazanavicius, twórca „Artysty”, stworzył „Cięcie!”, swoją francuską wersję. Czy udało mu się dorównać oryginałowi? Przekonacie się już 15 grudnia! Zapraszamy na mini maraton Z KAMERĄ WŚRÓD ZOMBIE, podczas którego zaprezentujemy obie wersje!Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Rynek Nowomiejski 28
87-100 Toruń
tel.: 723 240 699

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 17:00

Fleabag

02
marca (sobota), godz. 17:00

TYDZIEŃ OSCAROWY – Biedne istoty

02
marca (sobota), godz. 19:40

Anatomia upadku

03
marca (niedziela), godz. 17:00

Chłopiec i czapla