Chodź na (s)ploty! | Warsztaty plecenia makram | Torebka na dzień kobiet
Sztuki wizualne

Chodź na (s)ploty! | Warsztaty plecenia makram | Torebka na dzień kobiet

  • Wydarzenie archiwalne: 07.03.2023
Miejsce:
Dom Muz | PodmurnaToruń
Masz ochotę na pogaduchy połączone z dawką kreatywności? Chodź na (s)ploty! Tak nazwaliśmy warsztaty przygotowane z myślą o tych, którzy chcieliby w miłej atmosferze tworzyć projekty techniką makramy. Modne akcesoria i ozdoby ze sznurków zawojowały ostatnio sklepy, ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak świadomość, że to nasze własnoręczne dzieło. Dodatkowo każdy projekt możemy dowolnie personalizować i dopasować do własnych upodobań i potrzeb.

Makrama to technika zaplatania znana już od czasów starożytnych, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność, nie tylko ze względu na efektowność kompozycji, ale i prostotę wykonania. Do stworzenia robótki nie potrzeba dodatkowych narzędzi, takich jak szydełko czy druty, a możliwości są wręcz nieograniczone! Niezależnie, czy zaczynasz od zera i chcesz poznać podstawowe sploty, czy już masz doświadczenie i pragniesz spędzić popołudnie, odprężając się pośród sznurków i poznając nowe wzory do wykonania, warsztaty będą do tego idealną okazją. Tworzenie makram to alternatywna forma rozrywki, która pomaga się odstresować i dać upust swojej kreatywności.
Marzec to wyjątkowy miesiąc – po długiej i mroźnej zimie przynosi pierwsze promienie słońca i skłania do wymiany zimowej garderoby na wiosenne stylizacje. Idealnym dopełnieniem każdego stroju będzie wyjątkowa, pleciona torebka. Własnoręcznie wykonany dodatek może zostać również jedynym w swoim rodzaju podarunkiem z okazji 8 marca – Dnia Kobiet. Torebkę możemy podarować partnerce, przyjaciółce, mamie, siostrze, lub wykonać ją dla samych siebie lub wspólnie z bliską osobą! Do zobaczenia na splotach!

Zajęcia poprowadzi dla Was Anna Kacperska – edukatorka Centrum Kultury Dwór Artusa.

Na warsztaty składać się będą dwa spotkania 7 oraz 14 marca, łącznie 4 godziny warsztatowe.

*Na każdym spotkaniu płacimy za stanowisko (materiały na jedną kompozycję), przy stanowisku mogą pracować maksymalnie 2 osoby, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera lub partnerkę. Obowiązkowe zgłoszenie liczby osób na 3 dni przed warsztatami na adres e-mail: anna.kacperska@artus.torun.pl

Miejsce wydarzenia: ul. Podmurna 1/3 | Na warsztaty składać się będą dwa spotkania: 7 marca 2023 roku i 14 marca 2023 roku | Łączną liczba godzin: około 4 godzin warsztatowych | Czas trwania jednego spotkania: około 2 godziny | Na każdym spotkaniu płacimy za stanowisko (materiały na jedną kompozycję), przy stanowisku mogą pracować maksymalnie 2 osoby, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera | Obowiązkowe zgłoszenie liczby osób na 3 dni przed wydarzeniem na adres e-mail: anna.kacperska@artus.torun.pl | Szczegółowe informacje: anna.kacperska@artus.torun.pl

Źródło: Dwór Artusa

Powiązane wydarzenia

17
czerwca (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

21
czerwca (piątek), godz. 19:00

Letni Dance Intense

22
czerwca (sobota), godz. 12:00

Zwiedzanie Dworu Artusa