Chodź na (s)ploty! | Warsztaty plecenia makram | Kwietnik naścienny
Sztuki wizualne

Chodź na (s)ploty! | Warsztaty plecenia makram | Kwietnik naścienny

  • Wydarzenie archiwalne: 11.05.2023
Miejsce:
Dwór Artusa w Toruniu Filia Dom Muz – PodmurnaToruń, Podmurna 1/3
Masz ochotę na pogaduchy połączone z dawką kreatywności? Chodź na (s)ploty! Tak nazwaliśmy warsztaty przygotowane z myślą o tych, którzy chcieliby w miłej atmosferze tworzyć projekty techniką makramy. Modne akcesoria i ozdoby ze sznurków zawojowały ostatnio sklepy, ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak świadomość, że to nasze własnoręczne dzieło.

Makrama to technika zaplatania znana już od czasów starożytnych, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność, nie tylko ze względu na efektowność kompozycji, ale i prostotę wykonania. Do stworzenia robótki nie potrzeba dodatkowych narzędzi, takich jak szydełko czy druty, a możliwości są wręcz nieograniczone! Niezależnie, czy zaczynasz od zera i chcesz poznać podstawowe sploty, czy już masz doświadczenie i pragniesz spędzić popołudnie, odprężając się pośród sznurków i poznając nowe wzory do wykonania, warsztaty będą do tego idealną okazją. Tworzenie makram to alternatywna forma rozrywki, która pomaga się odstresować i dać upust swojej kreatywności.

Tym razem wspólnie wykonamy kwietnik naścienny, idealny do wyeksponowania drobnych roślin ozdobnych, sukulentów oraz kwiatów wiszących. Własnoręcznie wykonana dekoracja może stać się również wyjątkowym upominkiem na każdą okazję! Plecioną kompozycję możemy stworzyć również wspólnie z naszymi najbliższymi, przy okazji relaksując się, wymieniając pomysłami i tworząc wspólne, niepowtarzalne dzieło, które ozdobić może także nasze tarasy i balkony. Do zobaczenia na splotach!

Zajęcia poprowadzi dla Was Anna Kacperska — edukatorka Centrum Kultury Dwór Artusa.

*Na każdym spotkaniu płacimy za stanowisko (materiały na jedną kompozycję), przy jednym stanowisku pracować mogą 2 osoby, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera lub partnerkę. Obowiązkowe zgłoszenie liczby osób na 3 dni przed warsztatami na adres e-mail: anna.kacperska@artus.torun.pl

Bilety: 30zł / normalny

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39