Edukacja  /  Sztuki wizualne

Chodź na (s)ploty | Warsztaty plecenia makram | Jesienna biżuteria

  • Wydarzenie archiwalne: 16.11.2023
Miejsce:
Dwór Artusa w Toruniu Filia Dom Muz – PodmurnaToruń, Podmurna 1/3

Masz ochotę na pogaduchy połączone z dawką kreatywności? Chodź na (s)ploty! Tak nazwaliśmy warsztaty przygotowane z myślą o tych, którzy chcieliby w miłej atmosferze tworzyć projekty techniką makramy. Modne akcesoria i ozdoby ze sznurków zawojowały ostatnio sklepy, ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak świadomość, że to nasze własnoręczne dzieło.

Makrama to technika zaplatania znana już od czasów starożytnych, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność, nie tylko ze względu na efektowność kompozycji, ale i prostotę wykonania. Do stworzenia robótki nie potrzeba dodatkowych narzędzi, takich jak szydełko czy druty, a możliwości są wręcz nieograniczone! Niezależnie, czy zaczynasz od zera i chcesz poznać podstawowe sploty, czy już masz doświadczenie i pragniesz spędzić popołudnie, odprężając się pośród sznurków i poznając nowe wzory do wykonania, warsztaty będą do tego idealną okazją. Tworzenie makram to alternatywna forma rozrywki, która pomaga się odstresować i dać upust swojej kreatywności.

Tym razem mamy coś specjalnego dla wszystkich kochających modę, jesienne barwy i oryginalne, ciekawe stylizacje! Dzięki warsztatom „Chodź na (s)ploty | Jesienna biżuteria” będziemy mogli wyrazić swój styl i stworzyć niepowtarzalne dodatki. Ręcznie wykonana biżuteria może stanowić również prezent od serca, ponieważ co ucieszy naszych bliższych bardziej, niż spersonalizowany podarunek? Różnorodne materiały w jesiennych kolorach i fantazyjne wzory, podkreślą każdy typ urody i urozmaicą wszystkie stylizacje. Z drugiej strony, tworzone przez nas dodatki będą subtelne i uniwersalne, więc doskonale wkomponują się w każdy element garderoby, nawet w innych porach roku!

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Zajęcia poprowadzi dla Was Anna Kacperska – edukatorka Centrum Kultury Dwór Artusa.

*Na każdym spotkaniu płacimy za stanowisko (materiały na jedną kompozycję), przy jednym stanowisku pracować mogą 2 osoby, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera lub partnerkę. Obowiązkowe zgłoszenie liczby osób na 3 dni przed warsztatami na adres e-mail: anna.kacperska@artus.torun.plŹródło: Dwór Artusa