Chodź na (s)ploty przy świątecznym stole: warsztaty plecenia makram, zaplatane bombki
Sztuki wizualne

Chodź na (s)ploty przy świątecznym stole: warsztaty plecenia makram, zaplatane bombki

  • Wydarzenie archiwalne: 07.12.2022
Miejsce:
Dwór Artusa Filia Dom MuzToruń, Podmurna


Masz ochotę na pogaduchy połączone z dawką kreatywności? Chodź na (s)ploty! Tak nazwaliśmy warsztaty przygotowane z myślą o tych, którzy chcieliby w miłej atmosferze tworzyć projekty techniką makramy. Modne akcesoria i ozdoby ze sznurków zawojowały ostatnio sklepy, ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak świadomość, że to nasze własnoręczne dzieło. Dodatkowo każdy projekt możemy dowolnie personalizować i dopasować do własnych upodobań i potrzeb.


Makrama to technika zaplatania znana już od czasów starożytnych, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność, nie tylko ze względu na efektowność kompozycji, ale i prostotę wykonania. Do stworzenia robótki nie potrzeba dodatkowych narzędzi, takich jak szydełko czy druty, a możliwości są wręcz nieograniczone! Niezależnie, czy zaczynasz od zera i chcesz poznać podstawowe sploty, czy już masz doświadczenie i pragniesz spędzić popołudnie, odprężając się pośród sznurków i poznając nowe wzory do wykonania, warsztaty będą do tego idealną okazją. Tworzenie makram to alternatywna forma rozrywki, która pomaga się odstresować i dać upust swojej kreatywności.Co jest najlepszego w Świętach? (S)ploty przy świątecznym stole! Boże narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy możemy beztrosko plotkować i obdarowywać się prezentami. Nasze domy pachną świątecznymi potrawami i mienią się fantazyjnymi dekoracjami. Podczas świątecznego wydania naszych makramowych warsztatów, własnoręcznie wykonamy niepowtarzalne bombki w stylu boho. Zaplatane dzieła nie tylko mogą ozdobić nasze choinki, ale i stać się wyjątkowym podarunkiem dla najbliższy, z okazji zbliżających się Mikołajek. Bombki nie tylko możemy dekorować według własnego uznania, ale i ukryć w ich wnętrzu małą niespodziankę, która sprawi, że będą jeszcze bardziej wyjątkowe!Zajęcia poprowadzi dla Was Anna Kacperska – edukatorka Centrum Kultury Dwór Artusa.


*Na każdym spotkaniu płacimy za stanowisko (materiały na jedną kompozycję), przy stanowisku może pracować od 1 do 3 osób, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera lub partnerkę. Obowiązkowe zgłoszenie liczby osób na 3 dni przed warsztatami na adres e-mail: anna.kacperska@artus.torun.pl


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39