Chełmiński XXIV Jarmark Jaszczurczy / XII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Inne  /  Muzyka i taniec

Chełmiński XXIV Jarmark Jaszczurczy / XII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem

  • Wydarzenie archiwalne: 07.07.2023
Miejsce:
Chełmno, ul. Grudziądzka
XXIV Jarmarku Jaszczurczy odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2023 r. w Chełmnie. Kiermasz sztuki ludowej, rzemiosło, jadło oraz prezentacje zespołów folklorystycznych tworzą niepowtarzalną atmosferę Chełmińskiego Jarmarku Jaszczurczego oraz Międzynarodowych Spotkań z Folklorem. Jest to impreza o charakterze folklorystycznym, istniejąca od roku 1998. Cele i założenia tej imprezy, to integracja pokoleń, propagowanie różnych dziedzin twórczości oraz ginących zawodów, popularyzacja folkloru i promocja miasta. Istotną częścią przedsięwzięcia są prezentacje zespołów pieśni i tańca z różnych regionów Polski.

Zapraszamy zatem w dniach 7-9 lipca, do udziału w XXIV Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym oraz XII Międzynarodowych Spotkaniach z Folklorem, na chełmiński rynek i deptak (ul. Grudziądzka) oraz do przyległego parku. Spotkamy się w najpiękniejszym miejscu świata – Chełmnie – mieście zakochanych.

Zapraszamy rękodzielników, artystów, drobnych przedsiębiorców handlowo-usługowych do wysyłania zgłoszeń: info dla wystawców.

Źródło: Chełmiński Dom Kultury

Chełmiński Dom Kultury

Dworcowa 40a
86-200 Chełmno
tel.: 56 686 48 08

Powiązane wydarzenia