Celtic Tree | Koncert
Muzyka i taniec

Celtic Tree | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 28.05.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Celtyckie rytmy pobudzają Was do radosnego tańca? Szukacie sposobu na spędzenie majowego wieczoru w sielskim, muzycznym świecie gawęd i baśni? Jeśli skoczne irlandzkie melodie są bliskie Waszym sercom, koniecznie przybądźcie w dworskie progi 28 maja 2022 roku na niezwykły, idylliczny koncert!

W kojącą, muzyczną podróż na Zieloną Wyspę zabierze nas grupa Celtic Tree. Po pachnącej wrzosem i wiecznie kwitnącej Irlandii oprowadzą nas utwory z dotychczasowych dwóch płyt zespołu oraz najnowsze, premierowe kompozycje. Nie zabraknie pulsu tradycyjnych celtyckich brzmień, wdzięku piosenki poetyckiej czy włóczykijskiej tęsknoty za podróżą. Program z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom zwinnych irlandzkich utworów tanecznych, ale także entuzjastom pieśni drogi czy starodawnych, celtyckich ballad.

Celtic Tree – grupa grająca od 2014 roku. Wykorzystują charakterystyczne, celtyckie   instrumentarium: skrzypce, poprzeczny flet irlandzki, tin whistle, irlandzkie bouzouki oraz bodhran. Granie zgodnie z prawidłami tradycyjnego stylu przywiezionego z Wysp, nadaje ich muzyce charakteru określanego irlandzkim mianem ceol nua. W marcu 2014 roku wydali debiutancki album Listki, który zajął V miejsce w konkursie Wirtualne Gęśle za rok 2014. W roku 2017 roku ukazała się druga płyta zespołu Wiatr i Deszcz.

Zespół Celtic Tree w składzie:
Irlandia Matuszkiewicz (Gdańsk) – śpiew
Agnieszka Kalisz-Dzik (Katowice) – śpiew, skrzypce
Paweł Rewucki (Wrocław) – bodhran, udu, instrumenty perkusyjne
Jakub Szczygieł (Poznań) – irlandzki flet poprzeczny, whistle
Tomasz Fojgt (Toruń) – śpiew, gitara irlandzka, irish bouzouki

Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt.

Bilety na: biletyna.pl, kupbilecik.pl

35zł / normalny

30zł / ulgowyŹródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39