Bydgoszcz Open Water Swimming
Inne

Bydgoszcz Open Water Swimming

  • Wydarzenie archiwalne: 26.08.2023
Miejsce:
Wyspa MłyńskaBydgoszcz
W ostatni weekend wakacji zapraszamy na II edycję Bydgoszcz Open Water Swimming. To jedyny w Polsce oraz prawdopodobnie jedyny na świecie 24-godzinny wyścig pływacki w rzece.
Miejscem rozgrywania zawodów będzie Brda w bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Młyńskiej, na odcinku od mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego do mostów Solidarności. O najdłuższy przepłynięty dystans w ciągu doby rywalizować będą 3-osobowe sztafety oraz zawodnicy w kategorii FRISTOM SOLO. Inspiracją do stworzenia tej niecodziennej imprezy sportowej są wyścigi samochodowe 24h Le Mans. Celem imprezy jest popularyzacja pływania długodystansowego na wodach otwartych i promowanie bezpiecznych form korzystania z wody oraz propagowanie takiej formy aktywnego spędzania czasu.

Harmonogram:

26 sierpnia – sobota:

  • 9.00-11.25 – Wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów

  • 11.00 – Oficjalne otwarcie 24H BYDGOSZCZ OPEN WATER SWIMMING

  • 11.30 – odprawa techniczna (obowiązkowa obecność minimum 1 osoby z zespołu)

  • 12.00 – Start maratonu pływackiego


27 sierpnia – niedziela

  • 12.00 zakończenie rywalizacji

  • 12.35 Wręczenie nagród i podsumowanie imprezy


Organizatorem maratonu pływackiego jest Hanna Bakuniak, założycielka Champions Swim. Bydgoszczanka po wielu latach pływackiej kariery pragnie przekazywać innym zdobytą wiedzę i doświadczenie. Podczas swojej wieloletniej przygody ze sportem pobiła m.in.: rekordy Guinnessa, rekordy Świata. W swoim dorobku ma również medale mistrzostw Świata w zimowym pływaniu, tytuł Iron IceWoman, przepłynięcie Kanału Catalina, wiele medali mistrzostw Polski w pływaniu na basenie oraz na wodach otwartych.
Termin rejestracji upływa 20 sierpnia 2023 o godzinie 23.59. Zapisy poprzez formularz: tiny.pl/wbkw1

Źródło