Bydgoskie Dni Projektowe 2022
Inne  /  Sztuki wizualne

Bydgoskie Dni Projektowe 2022

  • Wydarzenie archiwalne: 14.10.2022
Miejsce:
Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10
Bydgoskie Dni Projektowe to nowy miejski festiwal z dizajnem w roli głównej, którego organizatorem są Młyny Rothera we współpracy z Fundacją Bochińskich, a kuratorką - Beata Bochińska, była prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i autorka bestsellera “Zacznij kochać dizajn”.

Wydarzenie skierowane jest nie tylko do profesjonalistów i profesjonalistek związanych z branżą projektową oraz lokalnej społeczności - wszyscy miłośnicy i miłośniczki pięknych przedmiotów oraz twórczego podejścia do życia świetnie się w nim odnajdą. Wierzymy, że zaangażowanie to współprojektowanie.


Zapraszamy na hybrydowe wystawy, pokazy, warsztaty i Dizajn challenge - hackathon dla zespołów kreatywnych. Będziemy działać w trzech strefach wypełnionych sztuką, wzornictwem i innowacjami dostępnymi dla wszystkich:

Strefa Odkryć
Strefa Poszukiwań
Strefa Rozwoju

Zarezerwuj datę i śledź wydarzenie - szczegóły już wkrótce. Udział jest bezpłatny. Wystawy stacjonarne dostępne będą do końca grudnia 2022 r. Do zobaczenia w Bydgoszczy


𝐁𝐲𝐝𝐠𝐨𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐃𝐧𝐢 𝐏𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟐 | 𝐖𝐘𝐌𝐈𝐀𝐍𝐀

Motywem przewodnim pierwszej edycji festiwalu jest wymiana doświadczeń, zasobów, opinii.

Świat hybrydowy | Nasze życie toczy się w dwóch światach: realnym i cyfrowym, które się wymieszały. Uzupełniają się i wzmacniają nasze doświadczenia. Bydgoskie Dni Projektowe to platforma twórczej wymiany, która umożliwi lepsze, bardziej dopasowane projektowanie dla nas wszystkich.

Tkanka miastotwórcza | Miasta od zawsze były miejscem tworzenia i wymiany nowych idei, a celem projektowania zawsze było ulepszenie życia. Od nas wszystkich zależy efekt zmian stąd zachęta do aktywnego działania, wymiany myśli, doświadczeń i idei, oraz włączenie się we wspólne poszukiwania lepszego bycia w mieście.

Twórczy aktywizm | Organizując ciekawe i angażujące wydarzenia dla aktywnych mieszkańców, zaangażowanych twórców, miejskich aktywistów i miłośników dobrego dizajnu chcemy pomóc poszukać odpowiedzi na ważne pytania.
Organizator: Młyny Rothera
Partner strategiczny i realizator: Fundacja Bochińskich
Kuratorka wydarzenia: Beata Bochińska
Kuratorki wystaw: Agnieszka Stanasiuk, Katarzyna Hodurek-Kiek, Anna Siedlecka


Mecenas wydarzenia: KASPA
Partnerzy merytoryczni: FRSI, Scan 3D, PESA, Politechnika Bydgoska, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, Saga Gardevärn
Sponsorzy: Swiss Krono, La Mare, Euforma, DLH, Puff Buff


Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Park Kultury MŁYNY W BUDOWIE

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015