Bydgoski Trójkąt Literacki: spotkanie z Tadeuszem Oszubskim
Wstęp wolny

Bydgoski Trójkąt Literacki: spotkanie z Tadeuszem Oszubskim

  • Wydarzenie archiwalne: 09.06.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Festiwal po kilkuletniej przerwie powraca do grona wydarzeń kulturalnych regionu z ambicją rozpoczęcia nowego rozdziału, do pisania którego organizatorzy zapraszają mieszkańców grodu nad Brdą, instytucje kultury i artystów związanych z Bydgoszczą. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest Miasto, rozumiane nie tylko jako ośrodek skupiający rozmaite myśli, emocje, dążenia i realizacje, ale także jako metafora opowieści, która może być tyleż stymulująca, co przytłaczająca, zawsze jest jednak dynamiczna i pozostaje w ciągłym ruchu. Organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń w różnych punktach miasta. Przeważającą część programu stanowią spotkania autorskie z wybranymi twórcami, 9 czerwca 2022 o godzinie 18.00 zapraszamy do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na spotkanie autorskie z Tadeuszem Oszubskim. Wstęp wolny.

Tadeusz Oszubski, urodzony w 1958 roku w Bydgoszczy. Prozaik, publicysta, dziennikarz, animator kultury. Laureat wielu konkursów literackich i stypendiów artystycznych przyznawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Należy do Związku Literatów Polskich.
Autor ponad 20 książek: powieści, tomów opowiadań, prac popularyzatorskich. Ponad 100 opowiadań Oszubskiego opublikowano w czasopismach literackich, antologiach oraz zbiorach. Autor utworów z pogranicza kryminału, literatury noir, thrillera, horroru i fantasy, a także współczesnych adaptacji legend z różnych regionów Polski oraz publikacji o tajemnicach historii, których przekłady wydano w USA i Czechach.

Zobacz pozostałe wydarzenia w ramach Bydgoskiego Trójkąta Literackiego 2022 - kliknij linkŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01