Bydgoski Trójkąt Literacki 2023: <i>Kochałam rym, rytm, folklor, naturę, kolory, magię codzienności</i> – spotkanie z Elizą Piotrowską
Wstęp wolny  /  Literatura

Bydgoski Trójkąt Literacki 2023: Kochałam rym, rytm, folklor, naturę, kolory, magię codzienności – spotkanie z Elizą Piotrowską

  • 13
    czerwca 2023 (wtorek), godz. 14:00
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6
Organizatorem wydarzenia, które odbywa się  w ramach 20. edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, jest Fundacja Bookcrossing Polska.

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. W końcu lat 80. XX wieku została dostrzeżona i poprowadzona przez Danutę Wawiłow, dzięki której jej wiersze zaczęły pojawiać się w czasopismach dla dzieci i młodzieży oraz antologiach młodych poetów. W latach 90. była członkinią KLAN-u (Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych), organizacji powołanej przez D. Wawiłow, zrzeszającej młodych, utalentowanych poetów. Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”, w latach 2004–2009 „Miś”) i pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej („Guliwer”, „Ryms”). W latach 2001–2003 pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie wspólnie z Pauliną Broniewską stworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą, przedsięwzięcie wyróżnione w konkursie Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla organizowanym przez MKiDN. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Autorka znanych serii książek Ciocia Jadzia czy Tupcio Chrupcio. W latach 2002–2011 mieszkała w Rzymie, od 2011 roku mieszka w Brazylii.

Prowadzenie: Jolanta Niwińska

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Bydgoski Trójkąt Literacki (kliknij tu aby zapoznać się z programem). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Festiwal współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01

Powiązane wydarzenia

30
maja (wtorek), godz. 18:00

Monodram Tutka, Jan Żmudziński

01
czerwca (czwartek), godz. 15:00–17:40

Rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka

03
czerwca (sobota), godz. 17:00

KOS 2023 - uroczysta gala wręczenia nagrody