BYDGOSCY BLUESMANI W BIERHALLE
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

BYDGOSCY BLUESMANI W BIERHALLE

  • Wydarzenie archiwalne: 30.04.2022
Miejsce:
BierhalleBydgoszcz, Jagiellońska 41
Zapraszamy miłośników dobrej muzyki na wspólne kołysanie się w rytmach bluesa i rock&rolla! Muzycznych wrażeń dostarczy zespół Bydgoscy Bluesmani. Nie zabraknie utworów legend takich jak Breakout, BB King, Chuck Berry, Koko Taylor, Etta James czy John Mayall.

WSTĘP WOLNY

Zespół zagra w składzie:
Roman Wiśniewski – wokal, gitara prowadząca
Anna Wiśniewska - wokal, gitara rytmiczna
Witek Albiński – harmonijka
Piotr Sowiński - gitara basowa
Wojtek Romanowski – perkusja
Grupa bluesowa Romana Wiśniewskiego Bydgoscy Bluesmani pierwotnie powstała jako projekt otwarty i działała tak przez krótki moment. Poza Romanem Wiśniewskim, który jest najbardziej „rdzennym” bluesmanem w zespole, pozostali muzycy pomimo tego, że reprezentują trochę inną stylistykę grania, odnajdują wspólną bluesową drogę. Romek od dawna z bluesem, Ania od urodzenia z tą muzyką przy swoim ojcu. Witek grał bluesa, hard rock, heavy metal i znów gra bluesa - tyle że na harmonijce - po latach grania na bębnach i na basie. Piotrek, muzyk wszechstronny gra również folklor miejski, country i jazz. Domeną Wojtka jest jazz.
Zespół stwarza bardzo dobrą koncertową atmosferę podczas występów w klubach, jednocześnie świetnie radząc sobie na większych scenach.