Błąd systemu
Film

Błąd systemu

  • Wydarzenie archiwalne: 27.05.2024
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

„Błąd systemu”, pełnometrażowy debiut fabularny reżyserki Nory Fingscheidt w 2019 roku uhonorowany został Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale, był niemieckim kandydatem do Oscara 2020, a debiutującemu Autorowi zdjęć Yunusowi Royowi Imerowi przyniósł nominację do Złotej Żaby w konkursie Debiutów Operatorskich na Festiwalu EnergaCamerimage.

Dziewięcioletnia Benni (niesamowita Helena Zengel) ma ogromne problemy z agresją. Niekończące się ataki złości sprawiają, że przerzucana jest z jednego ośrodka pomocy społecznej do drugiego. Mogłoby się wydawać, że nienawidzi wszystkich, jednak pod tymi wszystkimi wybuchami kryje się bardzo krucha mała dziewczynka po trudnych przejściach, która potrzebuje przede wszystkim wsparcia i miłości. Czy znajdzie się ktoś, komu uda się ją zrozumieć?

 

CYKL: WSPÓŁCZESNE KINO NIEMIECKIE

W ramach przeglądu „Współczesnego Kina Niemieckiego” przypomnimy trzy głośne tytuły, które docenili zarówno krytycy jak i widzowie na całym świecie. Na naszym ekranie pojawi się „Berlin Alexanderplatz”, przeniesiona we współczesne realia epicka adaptacja powieści Alfreda Döblina oraz „Błąd systemu”, społecznie zaangażowana historia o sile empatii i wierze w ludzi. Oba filmy pozwolą docenić aktorski kunszt Albrechta Schucha. Trzecim prezentowany przez nas filmem będzie „Wielka wolność”, niemiecko-austriacka produkcja, w której ulubieniec festiwalowych publiczności – Franz Rogowski szuka miłości w niesprzyjającym mu świecie.Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Powiązane wydarzenia

23
lipca (wtorek), godz. 18:35

KINO WSPÓŁCZESNE – Jedno życie

24
lipca (środa), godz. 17:00

Kino współczesne: „Civil War”

24
lipca (środa), godz. 19:10

GWIAZDY KINA: MADS MIKKELSEN – Na rauszu

25
lipca (czwartek), godz. 19:20

Kino współczesne: „Kod zła”

26
lipca (piątek), godz. 18:40

KINO POLSKIE – Wilczyca