Benefit na rzecz 3 Marszu Równości
Wstęp wolny  /  interdyscyplinarne

Benefit na rzecz 3 Marszu Równości

  • Wydarzenie archiwalne: 22.06.2024
Miejsce:
MCKBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy (MCK) wspiera III Marsz Równości – Benefit już w tę sobotę!
Bydgoszcz, 18 czerwca 2024 – Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy ulicy Marcinkowskiego 12-14 odbędzie się benefit na rzecz trzeciej edycji Bydgoskiego Marszu Równości. Wydarzenie zapowiada się jako wielokulturowa celebracja wsparcia dla społeczności LGBTQ+ w Bydgoszczy.


Zaplanowany benefit obiecuje pełen dzień atrakcji, w tym panele dyskusyjne, występy artystyczne oraz licytacje z udziałem lokalnych artystów i aktywistów.
Godziny od 12:00 do 20:00 wypełni kiermasz równości, gdzie uczestnicy będą mogli nabyć produkty od bydgoskich artystów, rzemieślników oraz cieszyć się produktami przygotowanymi przez Panią Ciasteczkową. Szczególną atrakcją będzie panel dyskusyjny „Queer wątki w literaturze” oraz wyjątkowe pokazy filmowe w Kino Orzeł. Na zakończenie, o godzinie 20:00, odbędzie się Drag Show w Music Cafe Szpulka.

Wśród najważniejszych punktów znajduje się głośna licytacja o godz. 16:30, prowadzona przez bydgoską drag queen Dinę Dżaklinę TheBills, cicha licytacja, a także rozgrywki gier RPG.
Cytaty od organizatorów i wspierających:
„Dla mnie Benefit Marszu Równości to przepiękne, kolorowe spotkanie osób, które potrzebują kontaktu, możliwości wyrażania się i bycia częścią społeczności. Podczas pierwszej edycji czułam się zaopiekowana, brana pod uwagę i było mi bardzo komfortowo. Cieszę się, że to wydarzenie odbywa się tutaj, w naszym Miejskim Centrum Kultury. Poprzedni Benefit był pełen brokatu, uśmiechów. Już nie mogę się doczekać na kolejną edycję!” - Jagoda Ptaszyńska Sekcja Równości i Innowacji Społecznych SPLOT. "To wydarzenie to więcej niż tylko festiwal; to demonstracja wartości, które są ważne dla naszej społeczności w Bydgoszczy. Poprzez Marsz Równości pokazujemy, że każdy zasługuje na równość, szacunek i akceptację," dodaje przedstawiciel Kolektywu Marsz Równości.
Patronaty i wsparcie: Wydarzenie objęli patronatem: Kampania Przeciw Homofobii, Miasta Maszerujące, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Sekcja Równości i Innowacji Społecznych SPLOT.
Wstęp wolny!

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym barwnym wydarzeniu, które celebruje różnorodność i akceptację. Program: 12:00 -20:00 – kiermasz równości:
• stoiska bydgoskich artystów i rzemieślników, kiermasz Pani Ciasteczkowej, stoisko Marszu Równości (punkt informacji i stoisko z rękodziełami)
12:40 – 13:40 – w Music Cafe Szpulka (MCK, parter) panel dyskusyjny „Autyzm – jak go zrozumieć” prowadzony przez Hannę Pawlicką i Zuzannę Pietrzak
14:00 – 19:00 – Rozgrywki RPG, miejsce: Salonik MCK, 2 piętro, Game Masters: Kacper Woźniak i Damian Bork (obowiązkowa reerwacja miejsc)
14:00 – 15:00 - w Music Cafe Szpulka (MCK, parter) panel dyskusyjny „Queer wątki w literaturze”, osoba prowadząca: Karo
14:00-16:30 – Kino Orzeł - Pokaz filmu „Kobieta z…” w reż. Michała Englerta, wstęp: 12/15 zł
16:30 – 17:30 w Music Cafe Szpulka (MCK, parter) – Głośna Licytacja. Szansa na zgarnięcie cennych i unikatowyych produktów, bonów i kuponów podarowanych przez lokalne sklepy, butiki, i biznesy.
17:00-18:40 – Kino Orzeł - pokaz filmy „Orlando – moja polityczna biografia” w reżyserii Paula B. Preciado – produkcja z zeszłego roku odwołująca się do klasyki queerowej literatury: „Orlando” Virginii Woolf, wstęp: 12/15 zł
18:40 – 19:30 – Kino Orzeł – rozmowa po filmie „Orlando - moja polityczna biografia”, osoba prowadząca: Sasia Aster Lewandowska
18:00- 20:00 w Music Cafe Szpulka (MCK, parter) – Cicha Licytacja
20:00- 21:00- w Music Cafe Szpulka (MCK, parter) wielki finał: Drag Show. Wystąpią artyści związani z naszym regionem i przyjezdne młode gwiazdy sceny drag: Cholera!, Salvador Zabrali, Kylie Wenner, Lila Mayy, Dina Dżaklina TheBills Kontakt dla mediów: Arkadiusz Gronowski Tel. 579654209Źródło