Before XIX Wielkiej Gali Tenorów - Trzech tenorów
Muzyka i taniec

Before XIX Wielkiej Gali Tenorów - Trzech tenorów

  • Wydarzenie archiwalne: 21.05.2023
Miejsce:
Teatr LetniCiechocinek
MCK w Ciechocinku i Dariusz Stachura zapraszają na międzynarodowe spotkanie z operą pt. "Trzech Tenorów".
Koncert pt. “Trzech Tenorów” to niezwykłe widowisko, które cieszy się dużą popularnością wśród fanów polskiej sceny operowo-operetkowej. Dariusz Stachura, Pepe Diaz (Meksyk) i Michał Jopek to znani i wielokrotnie doceniani nagrodami tenorzy, którzy występują na scenach polskich i zagranicznych. Artyści wykonają wielkie przeboje światowe oraz pieśni neapolitańskie. Przy fortepianie zasiądzie Bogna Dulińska - artystka Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncert uświetni występ mezzosopranistki Karoliny Pankowskiej. Będzie to prawdziwa uczta dla duszy.

Wystąpią:

  • Dariusz Stachura - znany i ceniony polski tenor, były dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, od wielu lat dyrektor festiwalu "WIELKA GALA TENORÓW".

  • Pepe Diaz - tenor, absolwent Studio operowego w Brnie w Szwajcarii.

  • Michał Jopek - tenor, absolwent studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

  • Karolina Pankowska – mezzosopranistka, absolwentka studiów II stopnia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

  • Bogna Dulińska - pianistka, od 2006 roku współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, wykonując partię pierwszego fortepianu w operze Benjamina Brittena Mały Kominiarczyk.


Koncert odbędzie się w ramach "XIX WIELKIEJ GALI TENORÓW". Bilety: 80 zł do nabycia w sekretariacie MCK oraz on-line za pośrednictwem systemu biletyna.pl

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

Żelazna 5
87-720 Ciechocinek
tel.: 54 234 18 94

Powiązane wydarzenia