Będzie zaśpiewane – warsztat śpiewaczy dla kobiet
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Muzyka i taniec

Będzie zaśpiewane – warsztat śpiewaczy dla kobiet

  • Wydarzenie archiwalne: 27.10.2023
Miejsce:
Miejska Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie KujawskimAleksandrów Kujawski, ul. Wojska Polskiego 2
Warsztat dedykowany jest wszystkim kobietom, młodym, mniej lub bardziej dojrzałym, które mają wolę i chęć zapoznać się z folklorem pieśniowym swojego regionu.
Pieśni zaproponowane do nauki zostały zarejestrowane przez Annę Jachninę, wieloletnią pracowniczkę Polskiego Radia PiK, miłośniczkę i popularyzatorkę lokalnego folkloru, laureatkę Nagrody im. Oskara Kolberga. Celem warsztatu nie jest nauka tradycyjnych technik wykonawczych, ale przywrócenie tych melodii społeczności. Będziemy poznawać warstwę dźwiękową i teksty oraz swobodnie je wykonywać. Praca ma opierać się na przyjemności wspólnego muzykowania.

Będzie zaśpiewane – warsztat śpiewaczy dla kobiet to część projektu #JestemStąd, czyli Akcja Odkrywania Folkloru Muzycznego, realizowanego w ramach stypendium na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzenie: Marta Rogalska

Marta Rogalska – wokalistka, flecistka, edukatorka, improwizatorka, animatorka kultury. Śpiewa od dawna, koncertowała w Polsce, Danii, Norwegii, Ukrainie, Francji, Niemczech, Litwie. Interesuje się muzyką eksperymentalną, tradycyjną oraz szeroko pojętym nurtem world music. Obecnie realizuje projekt #JestemStąd, czyli Akcja Odkrywania Folkloru Muzycznego skoncentrowany na poznawaniu muzyki tradycyjnej Kujaw. 

Wstep wolny.


Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim

ul. Wojska Polskiego 2
87-700 Aleksandrów Kujawski
tel.: 660 350 499