BDG PROJEKT
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

BDG PROJEKT

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10
„9 projektów logo autorstwa 9 studentów jak 9 liter w słowie BYDGOSZCZ”

Wystawa „BDG projekt” jest prezentacją dziewięciu propozycji projektów nowego logo i graficznych koncepcji wizerunkowych Miasta Bydgoszczy autorstwa studentów Wzornictwa Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej.

Studenci patrzyli na Bydgoszcz z różnych perspektyw: jako rodowici mieszkańcy miasta, jako przyjezdni, jako osoby mieszkające w różnych dzielnicach, studiujące i pracujące. Jest to ich własny głos w dyskusji na temat identyfikacji wizualnej Bydgoszczy, roli marki, znaku promocyjnego w wizerunku miasta, w którym żyją, z którym są związani emocjonalnie i z którym w pełni się identyfikują.

Projekty bazują na różnorodnych źródłach inspiracji, wykorzystują wiele dróg  kreatywnych, opierają się m. in. na literze B, słowie Bydgoszcz czy nawiązaniach do Łuczniczki, Spichrzy lub Herbu Miasta.

W każdym z przypadków w skrócie przestawiony jest zakres procesu projektowego, koncepcja i konstrukcja znaku logo oraz przykłady wizualizacji materiałów promocyjnych i marketingowych.

Wystawa „BDG projekt” jest ekspozycją efektów projektowych realizowanych w ramach zadań semestralnych prowadzonych przez dr. Szymona Salińskiego z grupą studentów kierunku Wzornictwo II stopnia.

Autorzy projektów: Julia Buczkowska, Zofia Bukowiecka, Jagoda Bułka, Patrycja Doman, Inez Hinczewska, Weronika Koj, Weronika Pustułka, Maja Stanowska i Wojciech Zabel.

Kuratorem wystawy jest dr Szymon Saliński, wykładowca Katedry Komunikacji Wizualnej Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia 2023 r. o godz. 12:00 w Młynach Rothera.
Wystawa potrwa do 11 maja 2023 r.

Po więcej informacji kliknij TUTAJ!

ORGANIZATOR: Politechnika Bydgoska

Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera