BASS ASTRAL | Impreza Taneczna
Muzyka i taniec

BASS ASTRAL | Impreza Taneczna

  • Wydarzenie archiwalne: 16.06.2023
Miejsce:
Wake Park BydgoszczBydgoszcz, Gdańska 173-175
Bass Astral zaprasza na koncert w ramach trasy ‘Impreza Taneczna’, która jest preludium do jego nowego wydawnictwa ‘Muzyka Taneczna‘. Wystąpi w Wakeparku w Bydgoszczy w piątek, 16 czerwca, o godzinie 20:00. Podczas koncertu usłyszysz piosenki z debiutanckiego ‘Techno do miłości', autorskie remixy znanych utworów, kompozycje z repertuaru Bass Astral x Igo i nowej nadchodzącej płyty. Wszystko to połączone w ekscytującą muzyczną podróż według najwyższych standardów sztuki dj-skiej.

Jakub Tracz, znany jako Bass Astral, jest artystą związanym z Krakowem, obecnie mieszkającym w Pcimiu. Zanim rozpoczął karierę muzyczną jako twórca muzyki elektronicznej, zyskał doświadczenie jako basista w rockowych zespołach Clock Machine i Cinemon, nagrywając z nimi łącznie 5 płyt. W 2015 roku przyjął pseudonim Bass Astral i wraz z Igo utworzył duet, który szybko zyskał popularność wśród szerokiej publiczności oraz został doceniony w środowisku muzycznym. Zespół wydał 3 płyty i zagrał koncerty dla tysięcy fanów, a 'Discobolus' i 'Orell' uzyskały status złotej płyty. Jesienią 2021 duet zakończył działalność, a Bass Astral skupił się na solowej twórczości. W marcu 2022 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany 'Techno do miłości', wydany przez Mystic Production, nominowany do nagrody Fryderyk. Aktualnie pracuje nad kolejnym wydawnictwem 'Muzyka Taneczna' oraz rozwija swoje umiejętności w muzyce klasycznej.
Bass Astral czerpie inspirację z muzyki takich artystów jak Nicolas Jaar, Avicii, Flume, Nils Frahm czy John Frusciante. Na koncertach tańczy.

KOHA
Jako dziecko uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie pobierał lekcje gry na skrzypcach, kontrabasie i fortepianie. Chęć eksploracji i wyjścia poza utarte formy, pchnęły go w stronę muzyki elektronicznej, w której łączy brzmienia z pogranicza future bassu, trapu, nie bojąc się przy tym sonicznych eksperymentów. Głównymi źródłami inspiracji są dla niego Flume, JPEGMAFIA i Quiet Bison.

Bilety:
Przedsprzedaż: 79zł
W dniu koncertu: 95zł
Otwarcie bram: 19:00
Support | KOHA: 19:30
Bass Astral: 20:00

Źródło: Wake Park Bydgoszcz