BAŚNIE TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

BAŚNIE TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY

  • Wydarzenie archiwalne: 27.03.2022
Miejsce:
Teatr ImpresaryjnyWłocławek, Wojska Polskiego 13
Wyk.: Grupa Teatru Skene

Bilety 20, 25, 30 zł. do nabycia w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00 i w dniu spektaklu od godz. 10.00 do chwili jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66 oraz przez platformę e-bilet.

To już 88 Premiera Teatru Skene, która powstała pod bacznym okiem opiekuna tego Teatru i zarazem reżysera – Mieczysława Synakiewicza. Baśnie… to w oryginale zbiór indyjsko-perskich historii opowiadanych przez Szeherezadę okrutnemu sułtanowi, w zamian za jej ułaskawienie przed śmiercią.

Szeherezada opowiada swoje opowieści przez tysiąc i jedną noc. Spektakl, który obejrzą włocławscy widzowie – choć nie tylko – jest bardzo dowolną adaptacją niektórych opowieści i skupia się na jednym wątku – burzliwej i pełnej napięcia historii miłości Szeherezady i Aladyna. Oglądając przedstawienie Widz przeniesie się w świat dawnego, tajemniczego orientu. Obserwować będzie ulice staregoBagdadu, okoliczne pałace sułtańskie, bezkres gorącej pustyni, posłucha wschodniej muzyki… Wokół tej romantycznej historii snutych jest wiele zdradzieckich intryg i tragicznych zdarzeń. Ale, jak to się w takich historiach zawsze zdarza, wszystko musi się kończyć optymistycznie. Przedstawienie cechuje oryginalna, często zmieniająca się scenografia, kolorowe kostiumy, nastrojowa muzyka… Wszystko ma wprawiać Widza w trochę nam obcą, ale fascynującą, atmosferę dawnego dalekiego wschodu.

Źródło: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Wojska Polskiego 13
87-800 Włocławek
tel.:54 231 47 60

Powiązane wydarzenia

12
lutego (niedziela), godz. 11:00

KOSMOPRZYGODA W Teatrze – kosmiczny odlot...

13
lutego (poniedziałek), godz. 19:00

TRIATHLON STORY czyli chłopaki z żelaza

11
marca (sobota), godz. 16:00

I LOVE YOU A TERAZ SIĘ ZMIEŃ

11
marca (sobota), godz. 19:00

I LOVE YOU A TERAZ SIĘ ZMIEŃ