#bajkizpolski. Smutaski i wesołki
Dla dzieci  /  Film

#bajkizpolski. Smutaski i wesołki

  • Wydarzenie archiwalne: 29.10.2023
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14

Zestaw SMUTASKI I WESOŁKI skupia się na tematyce emocji, czym są i jak sobie z nimi radzić. To opowieści o przeżywaniu i nauce dzielenia się z innymi swoimi uczuciami.

Żubr Pompik, Smutek, s. I, odc. 4

Polinka bryka radośnie w śniegu, jednak Pompik niezgrabnie stacza się z górki, z czego śmieje się sroka. Ptak wyśmiewa Pompika także wtedy, gdy nie udaje mu się zaryczeć. Okazuje się, że Pompik nie jest jedynym zwierzęciem, z którego naśmiewa się sroka.

Pamiętnik Florki, Kakao, s. III, odc. 2

To odcinek o bardzo radosnym wydarzeniu – pierwszym samodzielnym spaniu poza domem – u babci. Dlaczego jednak Florka, która wcześniej nie mogła się doczekać wyjazdu, nagle w środku nocy doświadcza zupełnie niespodziewanej tęsknoty za domem?

Przytul mnie, Czasami, s. I, odc. 2

Pewnego dnia misie odkrywają, że czasem oczekiwania innych różnią się od naszych i nie ma w tym nic złego – trzeba to tylko zaakceptować.

Przedszkolaki, Nasza Pani, s. II, odc. 10

Pani przedszkolanka wybiera się w odwiedziny do swojej babci. Tłumaczy przedszkolakom, co to jest urlop i że za dwa dni będzie z powrotem. Przedszkolaki są wyrozumiałe, żegnają Panią z uśmiechem. Przychodzi pan przedszkolanek – jest jednak obcy i dzieci mu nie ufają.

Szmatkowe Królestwo, Ciemność, s. I, odc. 3

W Szmatkowym Królestwie niespodziewanie zrobiło się ciemno. Mieszkańcy poczuli się zagubieni, bo pora chyba wcale nie była nocna, choć nikt nie miał pewności. Okazało się, że Słońce i Księżyc obrazili się na cały świat, bo czuli się niedoceniani.

Bella w brzuszku, Skarb, s. I, odc. 13

Rodzice sadzą przed domem drzewo. Benio wpada na pomysł, aby przy okazji zakopać wyjątkowy skarb dla Belli. Tłumacząc siostrze czym jest skarb, Benio postanawia zakopać najważniejszy dla niego przedmiot.

Tory Superlis, Największy skarb, s. I, odc. 13

Mały lisek Toru odnajduje tajemnicze pudełko, w którym schowane są rodzinne pamiątki. Wewnątrz znajduje się opaska superbohatera noszona przez babcię małego liska. Wszyscy znali ją jako opiekunkę zwierząt i lasu. Toru postanawia pójść w jej ślady.

Toru Superlis, Smutaski i wesołki, s. I, odc. 5

Bunio wyjechał na wakacje. Od tamtej pory na Feniu siedzi cała gromada Smutasków – chochlików, przez które serce robi się ciężkie, a oczy mokre. Jest tylko jeden sposób na pozbycie się Smutasków. Trzeba znaleźć Wesołki!Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00

"Skąd dokąd” (85')

dzisiaj
godz. 17:45

"Wielki Gatsby" (143')

dzisiaj
godz. 20:30

"Lęk" (96')

30
listopada (czwartek), godz. 15:45

"Lęk" (96')