Bajki z całego świata - czytanie z animacją (Japonia)
Dla dzieci  /  Literatura  /  Teatr / Kabaret

Bajki z całego świata - czytanie z animacją (Japonia)

  • Wydarzenie archiwalne: 19.11.2022
Miejsce:
Filia Dom Muz | PodgórzToruń
Rozpoczynamy nową, fascynującą przygodę z światem bajek! W trakcie nowego cyku spotkań „Bajki z całego świata” najmłodsi poznają historie z najdalszych zakątków kuli ziemskiej! Podczas warsztatów uczestniczyć będziemy w teatralnych interakcjach, które zbliżą nas do kultury, obyczajowości i specyfiki kraju, z którego pochodzić będą wybrane bajki.

Jako pierwszy odwiedzimy Kraj Kwitnącej Wiśni – egzotyczną Japonię. W czasie spotkania poznamy historię Momotaro – brzoskwiniowego chłopca, który uwolnił swą rodzinną wioskę od dręczących ją diabłów. Wspólna przygoda inspirowana jest ręcznie ilustrowaną książką, która poprowadzi nas przez świat japońskiej legendy. Bohaterowie dosłownie wychodzą z ilustracji! Animowani przez aktorkę czarują słuchaczy i zabierają w swoją rzeczywistość. Interaktywnej opowieści towarzyszyć będzie dźwięk oraz drobny poczęstunek przygotowany z japońskich przysmaków. Będzie to także niepowtarzalna okazja nauki kilku japońskich słów.

Zajęcia poprowadzi dla Was Iga Bacewicz – aktorka, stypendystka prezydenta miasta Wrocławia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej w roku 2016/2017. Prowadzi warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci, koordynuje oprowadzanie i zwiedzanie teatru dla gru zorganizowanych.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

29
lutego (czwartek), godz. 17:00

Raz na cztery lata taka data | Warsztaty kreatywne

04
marca (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

07
marca (czwartek)
⟶ DO 10.03

Artus Short Film Festiwal 2024

07
marca (czwartek), godz. 18:00

Artus Short Film Festiwal 2024 | Czwartek