Avengersi nauki” – Inżynierowie w akcji
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Edukacja

Avengersi nauki” – Inżynierowie w akcji

  • Wydarzenie archiwalne: 18.05.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Organizator: Fundacja CODEBY

Informacje od organizatora:

Czy marzyłeś kiedykolwiek o tym, aby zostać superbohaterem? Na naszych warsztatach “Avengersi Nauki” przekonasz się, jakie supermoce kryją się w fizyce! Przygotuj się na przygodę, w której termometr stanie się Twoim młotem Thora, a magnesy – tarczą Kapitana Ameryki.

Podczas zajęć odkryjesz tajniki przemian energii, zrozumiesz, jak Hulk może roztrzaskiwać kamienie jednym ciosem, a także przekonasz się, że każdy z nas może być naukowym superbohaterem, mając po swojej stronie prawa fizyki! Sprawdzimy, czy Kapitan Ameryka mógłby stopić lodowiec za pomocą swojej tarczy, dowiemy się, co dzieje się z materiałami pod wpływem ogromnych sił. Przeprowadzimy eksperymenty w stylu Tony’ego Starka, by odkryć najlepsze materiały na pancerz Iron Mana, a także zmierzymy się z fizycznymi łamigłówkami, które wymagają sprytu i szybkiego myślenia.

Zapraszamy wszystkich młodych bohaterów, gotowych na wybuchową mieszankę nauki i zabawy, do dołączenia do naszej drużyny “Avengersów Nauki”. Przekonaj się, że nauka może być równie ekscytująca co filmowe przygody superbohaterów!

 

Informacje organizacyjne:
Gdzie? Młyny Rothera, Spichrz Zbożowy II piętro
Dla kogo? Dla dzieci od 12 lat z opiekunem lub 15 lat za pisemną zgodą rodzica
Rezerwacja: KLIKNIJ TUTAJ!Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera