Artyści w Bohemie: Janusz Chabior Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek

Artyści w Bohemie: Janusz Chabior Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek

  • Wydarzenie archiwalne: 09.01.2023
Miejsce:
Hotel BohemaBydgoszcz, Konarskiego 9
Grał wampira, zmęczonego życiem gangstera, oficera SB, użyczył też swojego głosu Włóczykijowi. Grał u Machulskiego,  Kolskiego czy Smarzowskiego, jest jednym z ulubionych aktorów Vegi.  Laureat Złotych Lwów – Janusz Chabior  – jeden z najbardziej charyzmatycznych rodzimych aktorów będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie w styczniu 2023 roku!

Janusz Chabior  – wielokrotnie nagradzany aktor filmowy, teatralny i telewizyjny –  od lat występuje w słynnych polskich produkcjach. Zagrał m.in. w takich kasowych przepojach jak „Pitbull„, „Służby specjalne”, „Mała Moskwa”, „Różyczka”, „Hardkor Disko”, „Ślepnąc od świateł„, „Komisarz Alex”  „Botoks”,  „Wołyń„, „Furioza” czy „Jak pokochałam gangstera”.  Wystąpił także w holenderskim dramacie Mike’a van Diema „Charakter„, obsypanym wieloma nagrodami na całym świecie, w tym Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Wciąż zaskakuje nowymi kreacjami teatralnymi i filmowymi. W teatrze oglądać go można m.in. na scenie Teatru 6. Piętro, Polonii czy też Och-Teatru. Na dużym ekranie  natomiast oglądać go można właśnie  w świątecznej komedii „Listy do M. 5”.
Najbardziej doceniono jego teatralną kreację w sztuce „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka  –  rewelacyjnie przyjętą przez krytyków i publiczność. Aktor otrzymał za nią szereg nagród. W 2010 roku odebrał Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę męską w ekranizacji tej sztuki.
Od lat zachwyca swoją aktorską wszechstronnością. Jego nazwisko w obsadzie to gwarancja niezapomnianej kreacji, która przyciąga tłumy widzów. Jak to osiąga? – „Ja w aktorstwie lubię się wyżywać.“ „Lubię improwizować na planie. Kiedy spotykam reżysera otwartego na takie propozycje, to jestem w niebie” –  mówi o swojej pracy aktor.

Widzowie pokochali go za otwartość, duży dystans do siebie, rewelacyjne poczucie humoru i wielkie serce. W tym kontekście hitem okazał się występ aktora i jego żony Agaty Wątróbskiej w popularnym programie TVN „Power Couple”. Pokazali się jako doskonale zgrany duet. Zawsze uśmiechnięci i życzliwi. Ich żartobliwe rozmowy polubiła cała Polska.
Satyryczne zacięcie pary docenić mogą m.in. wszyscy obserwatorzy ich instagramowych profili.
Poza ekranem Janusz Chabior zasłynął też  jako opiekun psa Batmana. Piesel  towarzyszył artyście na planie filmowym „Kilka prostych słów”. Janusz Chabior tak bardzo się z nim zży, że postanowił go adoptować. Batman stał się przyjacielem rodziny na długie lata. Po jego śmierci Chabior zaadoptował Henia – psa okaleczonego podczas wojny w Ukrainie.
Dziś w akcji „Pies z kulawą nogą” wraz z marką KRUK’s different namawia do wsparcia porzuconych psów.

Spotkanie z Januszem Chabiorem w poniedziałek 9 stycznia 2023 roku o godzinie 18:00.
Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo, specjalnie przygotowaną na tę okazję przez Szefa Kuchni Restauracji Weranda.

INFORMACJE i REZERWACJE: Telefon +48 52 5600 602