Artus Short Film Festiwal 2024 | Kino od kuchni | Spotkanie z Sławomirem Fabickim
Film

Artus Short Film Festiwal 2024 | Kino od kuchni | Spotkanie z Sławomirem Fabickim

  • Wydarzenie archiwalne: 08.03.2024
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Gościem piątkowego pasma Kino od kuchni będzie reżyser, scenarzysta i członek Europejskiej Akademii Filmowej – Sławomir Fabicki.

Sławomir Fabicki jest wykładowcą Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Jego film dyplomowy „Męska Sprawa” zdobył kilkadziesiąt nagród na festiwalach na całym świecie, a w 2002 roku otrzymał nominację do Oscara w kategorii film fabularny krótkometrażowy. Twórca został wyróżniony specjalną nagrodą Jury Ekumenicznego na festiwalu w Cannes i nominowany do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii „Odkrycie”. W jego reżyserskim dorobku znajdują się także seriale telewizyjne, m.in: „Komisarz Aleks” i „Szadź”, a także kilka spektakli Teatru Telewizji.

Artus Short Film Festiwal to cztery inspirujące dni z krótkimi metrażami w rolach głównych! Wśród licznych wydarzeń znajdziecie: filmowe bloki tematyczne, spotkania z uznanymi twórczyniami i twórcami, wystawę plakatów filmowych, a także warsztaty dla najmłodszych adeptów kina!

Mecenasem Artus Short Film Festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39