Artus Festival | Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert
Muzyka i taniec

Artus Festival | Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 30.07.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Rozsmakowani w dawnych melodiach polskiej rewii i kabaretu, wybierają to, co najlepsze z bogactwa sceny dwudziestolecia i czasów powojennych…. Już 30 lipca 2022 roku w ramach Artus Festival przenieśmy się w czasy skocznych polek, porywających foxtrotów i namiętnego tanga! Naszymi przewodnikami po stylowych kompozycjach ubiegłego wieku będą muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej!

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół inspirujący się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, a także wykonaniami orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. W 2015 roku zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”. Interpretując znane kompozycje, zachowują ich ponadczasowy styl i urok, dodając odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, muzycy regularnie go zgłębiają, czego owocem jest drugi album – „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w 2017 roku w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua. W listopadzie 2018 roku trafił do rąk słuchaczy album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które się tam znalazły, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach.

Jeżeli tak, jak my z tęsknotą spoglądacie w czasy narodzin srebrnego ekranu oraz towarzyszących ich melodiom, nie może Was zabraknąć podczas wyjątkowego koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej! Wsiadajcie na pokład Artus Festiwalu – muzyczny wehikuł czasu startuje już 30 lipca 2022 roku o godz. 18:00!


Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Bilety
49-69zł / normalny
Bilety dostępne również na:


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

04
grudnia (niedziela), godz. 11:00

Mikołajki na Rudaku

05
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki