Artus Festival 2023: Katarzyna Groniec – Koncert
Muzyka i taniec

Artus Festival 2023: Katarzyna Groniec – Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 09.08.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
„Artus Festival – Nowe Otwarcie” to 6 intensywnych dni z kulturą w zupełnie odświeżonej formule! Zainauguruje go niezwykła wokalistka, aktorka i osobowość polskiej sceny – Katarzyna Groniec! Rola Anki w pierwszym polskim musicalu „Metro” zapewniła jej wieloletnią współpracę z tandemem Józefowicz – Stokłosa. Przez 9 kolejnych lat stawała się jednym z najważniejszych głosów Teatru Studio Buffo. Jej najnowszy album „Konstelacje” ukazał się w kwietniu 2023 roku. Katarzyna Groniec to artystka wszechstronna. Poza licznymi rolami teatralnymi i telewizyjnymi ma na swoim koncie 7 albumów muzycznych, debiut literacki, a także prestiżowy Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Jej występy są przejmującymi spektaklami, a widzowie od początku czują płynący z nich realizm. Na album „Konstelacje” składa się 11 kompozycji, bazujących na prawdziwych oraz fikcyjnych wydarzeniach. „Ballada o Evelyn McHale” powstała w oparciu o fotografię z 1947 roku, uznawaną do dziś za obraz „najpiękniejszego samobójstwa”. Inspiracją do piosenki „Kto” była zaś proza Georga Saundersa, w której poza mitycznym początkiem i końcem istnieje tak zwane bardo – stan przejściowy. Niezależnie jednak od tego czy historia wydarzyła się naprawdę, czy wyobraźni – Katarzyna Groniec sprawia, że wszystkie są tak samo emocjonalne i wiarygodne.

Jako support Katarzyny Groniec zagra dla Was Anthony Adkins – brytyjski pianista o międzynarodowej renomie. Wielokrotnie grał dla członków rodziny królewskiej. Intensywnie koncertował poza granicami Wielkiej Brytanii – jego talentu doświadczali mieszkańcy czterech kontynentów. W repertuarze Anthony’ego Adkinsa znajdują się utwory z kanonu światowej muzyki klasycznej, m.in. kompozycje F. Chopina, W.A. Mozarta czy J.S. Bacha.

Katarzyna Groniec – zadebiutowała mając 1,5 roku. Potem śpiewała głównie w domu – bardzo dużo i bardzo głośno. W 1988 roku wraz z Piotrem Hajdukiem zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu, a już w 1991 otrzymała rolę Anki w musicalu „Metro”. Laureatka  Grand Prix, Pierwszej Nagrody, Nagrody Dziennikarzy i Nagrody Prezydenta Miasta Gdynia podczas 18. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wielokrotnie nominowana do Fryderyków w kategoriach muzyka poetycka oraz piosenka poetycka. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Bilety: 69-89zł / normalny

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

02
grudnia (sobota), godz. 19:00

XI urodziny Kolektywu TERAZ | Spektakl impro

03
grudnia (niedziela), godz. 14:00

Mikołajki na Rudaku

03
grudnia (niedziela), godz. 18:00

Magdalena Cynk | Jubileuszowy koncert kompozytorski