Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „Nędzarz i madame
Film

Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „Nędzarz i madame"

  • Wydarzenie archiwalne: 08.08.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
W ramach tegorocznego Artus Festiwalu realizujemy niezwykły cykl filmowy – „Światła! Kamera! Artus!” Z czego wynika jego wyjątkowość? Podczas serii seansów obejrzymy produkcje kręcone w naszym regionie – szczególnie w Toruniu oraz w samym Dworze Artusa! Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie autorskie oraz dyskusja z udziałem publiczności. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Film ukazuje artystyczną i dobroczynną działalność polskiego malarza i powstańca styczniowego – Adama Chmielowskiego. Mężczyzna, porzucając pełne burzliwych doświadczeń życie, wstępuje do zakonu jezuitów. Po serii niefortunnych doświadczeń zostaje z niego wydalony. Chcąc służyć ubogim, przybiera imię brata Alberta, by następnie założyć zgromadzenie albertynów i albertynek. Historię jego życia dopełniają losy przyjaciół Chmielowskiego – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.

Pamiętajcie, by po zakończonym seansie nie opuszczać naszego kina! Zostańcie na spotkaniu autorskim, które będzie świetną okazją do rozmowy wokół filmu oraz poznania ciekawostek i kulis jego realizacji! Ile znajomych Wam miejsc zobaczyliście na ekranie? Wpadnijcie do Artus Cinema 8 sierpnia o godz. 16:30 i podzielcie się z nami swoimi refleksjami!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Źródło: Dwór Artusa

Powiązane wydarzenia

21
czerwca (piątek), godz. 19:00

Letni Dance Intense

22
czerwca (sobota), godz. 12:00

Zwiedzanie Dworu Artusa

26
czerwca (środa), godz. 17:30–18:00

Vamos a Bailar | Koncert Szkoły Flamenco