Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”
Wstęp wolny  /  Film

Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”

  • Wydarzenie archiwalne: 01.08.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
W ramach tegorocznego Artus Festiwalu realizujemy niezwykły cykl filmowy – „Światła! Kamera! Artus!” Z czego wynika jego wyjątkowość? Podczas serii seansów obejrzymy produkcje kręcone w naszym regionie – szczególnie w Toruniu oraz w samym Dworze Artusa! Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie autorskie oraz dyskusja z udziałem publiczności. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Akcja filmu rozgrywa się u schyłku lat 50. XX wieku. Młody jazzman po latach spędzonych za granicą powraca do Polski. Wkrótce po przyjeździe zakłada ekscentryczny zespół, którego twarzą zostaje piękna i tajemnicza Modesta. Dwójkę młodych szybko zaczyna łączyć romans, który rozgrywa się na tle wspólnej trasy koncertowej. Pewnego dnia kobieta znika w niewyjaśnionych okolicznościach…

Pamiętajcie, by po zakończonym seansie nie opuszczać naszego kina! Zostańcie na spotkaniu autorskim, które będzie świetną okazją do rozmowy wokół filmu oraz poznania ciekawostek i kulis jego realizacji! Ile znajomych Wam miejsc zobaczyliście na ekranie? Wpadnijcie do Artus Cinema 1 sierpnia o godz. 16:30 i podzielcie się z nami swoimi refleksjami!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39