Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „1409. Afera na zamku Bartenstein”
Wstęp wolny  /  Film

Artus Festival | Światła! Kamera! Artus! | „1409. Afera na zamku Bartenstein”

  • Wydarzenie archiwalne: 18.07.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
W ramach tegorocznego Artus Festiwalu realizujemy niezwykły cykl filmowy – „Światła! Kamera! Artus!” Z czego wynika jego wyjątkowość? Podczas serii seansów obejrzymy produkcje kręcone w naszym regionie – szczególnie w Toruniu oraz w samym Dworze Artusa! Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie autorskie oraz dyskusja z udziałem publiczności. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Na obrzeżach państwa zakonnego stoi mały, zaniedbany zamek Bartenstein. Jego mieszkańcy w niczym nie przypominają bezwzględnych i okrutnych rycerzy, znanych z kart powieści Sienkiewicza – zdecydowanie bliżej im do bohaterów wyciągniętych ze skeczy Monty Pythona. Ich lenistwo nie może jednak trwać w nieskończoność, bowiem zamek ma wkrótce odwiedzić Wielki Mistrz. Aby ukryć swoje próżniactwo i niechęć do pracy, zakonni leserzy muszą uciec się do podstępu…

Pamiętajcie, by po zakończonym seansie nie opuszczać naszego kina! Zostańcie na spotkaniu autorskim, które będzie świetną okazją do rozmowy wokół filmu oraz poznania ciekawostek i kulis jego realizacji! Ile znajomych Wam miejsc zobaczyliście na ekranie? Wpadnijcie do Artus Cinema 18 lipca o godz. 16:30 i podzielcie się z nami swoimi refleksjami!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”