Artus Festival | O.S.T.R. | Koncert i spotkanie autorskie
Muzyka i taniec

Artus Festival | O.S.T.R. | Koncert i spotkanie autorskie

  • Wydarzenie archiwalne: 05.08.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Bilet na koncert (miejsca stojące): I pula – 69 zł, II – 79 zł, III pula – 89 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona | Koncert odbędzie się o godz. 19:00 | Po koncercie ok. godz. 21:00 odbędzie się darmowe spotkanie z artystą
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Na scenie hip-hopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 25 autorskich albumów muzycznych oraz pięciokrotny laureat Fryderyków. Od 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. „Lubicie być sami?” Już 5 sierpnia 2022 roku podczas koncertu oraz spotkania autorskiego w ramach Artus Festivalu sprawdzi to nie kto inny, jak Adam O.S.T.R. Ostrowski!

Nie zawsze był solistą. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, jednak szybko przebił się jako niekwestionowany lider konkursów rapowego freestyle’u. Za sprawą jednego z takich występów na scenie łódzkiego klubu Prokadencja, otrzymał kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. O.S.T.R. z wytwórnią tą związany jest do dziś. Jako jeden z pierwszych zaczął wykorzystywać zespół instrumentalistów podczas koncertów hip-hopowych. Jego płyty, wydawane z rozmachem, wielokrotnie debiutowały na pierwszych miejscach zestawień sprzedaży OLIS. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hip-hopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills. W 2020 roku ukazały się dwa krążki rapera – wydany w kooperacji z Hadesem „HAO2” oraz solowy „Gniew”. Trzy lata temu półki księgarń wypełniła bestsellerowa autobiografia Ostrowskiego – „Brzydki, zły i szczery”.

Jeśli jesteście spragnieni ambitnego rapu w wykonaniu jednego z symboli polskiej sceny hip-hopowej, 5 sierpnia 2022 roku, godz. 19:00 w Sali Wielkiej „Macie to jak w Banku”! Pamiętajcie, by nie uciec po bisach – zostańcie z nami na spotkaniu autorskim, podczas którego będziecie mieć szansę na rozmowę z artystą!

Adam O.S.T.R. Ostrowski – muzyk, producent, instrumentalista i raper. Posiadacz 8 platynowych i 6 złotych płyt, w tym dwóch podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 oraz nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Sprzedaż albumu „Życie po śmierci” przekroczyła 100.000 egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 roku (zarówno pośród repertuaru polskiego, jak i zagranicznego). Doceniony przez Czesława Niemena, współpracował z Michałem Urbaniakiem i Januszem Grzywaczem z zespołu Laboratorium. Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”