Artus Festival – Nowe Otwarcie | SKALPEL AV SET | Koncert plenerowy
Muzyka i taniec

Artus Festival – Nowe Otwarcie | SKALPEL AV SET | Koncert plenerowy

  • Wydarzenie archiwalne: 12.08.2023
Miejsce:
LABA Błonia NadwiślańskieToruń
SKALPEL AV SET tworzą dwaj muzycy – Marcin Cichy i Igor Pudło. Duet od lat z powodzeniem łączy jazzową tradycję z nowoczesną elektroniką. Przez ponad dwie dekady działalności wypracowali autorską estetykę, którą konsekwentnie modyfikują z każdym kolejnym albumem. Ich pierwsze wydawnictwa, „Skalpel” i „Konfusion” zaliczane są do kanonu światowej jazztroniki. Najnowszy, wydany w 2022 roku album „Origins” stanowi mocny zwrot w kierunku lat 90. Jak przyznają sami artyści, możemy znaleźć na nim również echa jazzowych i elektronicznych klasyków – Johna Coltrane’a, Milesa Davisa, Briana Eno czy Vangelisa. Krążek został nagrodzony Fryderykiem 2023 w kategorii Album Roku Elektronika.

Jako support SKALPEL AV SET zagra dla Was zespół MamJazza – instrumentalny duet założony w Toruniu przez dwóch przyjaciół: Michała Mike i Marcina Wojciechowskiego. Muzycy śmiało eksperymentują z dźwiękiem i harmonią, szukając przestrzeni dla łączenia trąbki i dźwięków technicznych. W trakcie festiwalu usłyszymy materiał z ich debiutanckiej epki.

Partnerem Głównym Festiwalu jest Laba – Przystań Towarzyska.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

29
września (piątek), godz. 11:00

Warsztaty plecenia makram | Weekend Seniora

29
września (piątek), godz. 13:00

Kino dla Seniora | Weekend Seniora