Artus Festival – Nowe Otwarcie | Natalia Przybysz/Baasch | Koncert
Muzyka i taniec

Artus Festival – Nowe Otwarcie | Natalia Przybysz/Baasch | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 10.08.2023
Miejsce:
Scena na Błoniach NadwiślańskichToruń
Artus Festiwal – Nowe Otwarcie zbliża się wielkimi krokami! Jesteście ciekawi, co nam da ciepły wiatr pierwszego plenerowego dnia festiwalu? O błogą atmosferę na Błoniach Nadwiślańskich zadbają artyści ścisłej czołówki polskiego alt-popu – Natalia Przybysz oraz Baasch!

Natalia Przybysz to kompozytorka, autorka tekstów i aktywistka zaangażowana w działania proekologiczne. Jest jednym z najważniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Zadebiutowała w 2001 roku współtworząc z siostrą – Pauliną Przybysz – zespół Sistars. Od czasu płyty „Prąd”, każdy kolejny album Natalii nagradzany jest Fryderykiem. Przedostatnia płyta „Jak Malować Ogień” również została uhonorowana tą statuetką w kategorii – Album Roku Pop. Krążek „Zaczynam się od miłości” z utworami skomponowanymi przez Natalię Przybysz i jej zespół do niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory ukazał się 11 marca 2022 roku, ciesząc się przychylnym odbiorem publiczności. Jesienią 2023 roku ukaże się kolejny album artystki.

Klubową stronę alt-popowego dnia naszego festiwalu podkreśli Baasch – polski producent, kompozytor i wokalista. Laureat Fryderyka 2021 w kategorii „Album roku – elektronika”. Twórca muzyki introwertycznej, z którą gości na scenach największych polskich festiwali. Latem 2023 roku ukaże się najnowsza epka artysty „IV”, z której pochodzą single „Wosk” i „Słońce”. Nad oprawą koncertu czuwać będzie Aleksandr Prowaliński – artysta sztuk wizualnych, związany z największymi scenami teatralnymi i operowymi Europy.

Partnerem Głównym Festiwalu jest Laba – Przystań Towarzyska.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

02
grudnia (sobota), godz. 19:00

XI urodziny Kolektywu TERAZ | Spektakl impro

03
grudnia (niedziela), godz. 14:00

Mikołajki na Rudaku

03
grudnia (niedziela), godz. 18:00

Magdalena Cynk | Jubileuszowy koncert kompozytorski