Artus Festival – Nowe Otwarcie | Kujawsko-Pomorskie Press Foto | Wernisaż wystawy
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Artus Festival – Nowe Otwarcie | Kujawsko-Pomorskie Press Foto | Wernisaż wystawy

  • Wydarzenie archiwalne: 08.08.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Znamy już laureatów konkursu Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2023, których zdjęcia będzie można zobaczyć podczas wernisażu już 8 sierpnia 2023 roku o godzinie 18:30 w Dworze Artusa!

Wernisaż jest doskonałą okazją do zapoznania się z fotografią reporterską z regionu, która zyskała uznanie w konkursie skierowanym do fotoreporterów z naszego województwa. Na konkurs wpłynął ogrom zdjęć, więc jury pod przewodnictwem Wojtka Szabelskiego miało w czym wybierać! Nagrodzone zostały najlepsze fotografie w czterech kategoriach.

Do konkursu Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2023 (konkursu-spadkobiercy odbywającego się w latach minionych przeglądu zdjęć Regional Press Photo) zaprosiliśmy fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych i agencjach fotograficznych, a także freelancerów pracujących dla różnych redakcji. Warunek był jeden – przesłanie zdjęcia wykonanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w okresie od 1 stycznia 2022 do końca 2022 roku. Liczyła się oczywiście wartość merytoryczna i celne przedstawienie tematu.

Na wystawie zobaczycie fotografie i zestawy zdjęć docenione ze względu na najwyższe wartości informacyjne, merytoryczne i techniczne, jednocześnie niepozbawione oryginalnej wizji autora.

Grand Prix dla najlepszego zdjęcia konkursu otrzymał Andrzej Goiński. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca otrzymali również Anna Rusiłko („Kultura i sztuka”), Joanna Stepaniuk („Sport”) oraz Justyna Rojek-Linda („Życie codzienne”). Nagroda za najlepszy zestaw zdjęć powędrowała do Joanny Stepaniuk. Jury przyznało aż 10 wyróżnień!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, a wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie gratulujemy. Wystawie towarzyszyć będzie katalog pokonkursowy Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2023.

Partnerem głównym Artus Festivalu 2023 jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Artus Festival odbywa się w Toruniu, Województwo Kujawsko-Pomorskie. Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń. Partnerzy Festiwalu: LABA – Przystań Towarzyska i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu. Sponsorzy: PGE Toruń S.A., Apator, Fabryka Cukiernicza Kopernik, Rossmann Polska. Partner gastronomiczny: Restauracja Luizjana Dwór Artusa. Partner hotelowy: Mercure Toruń Centrum. Współpraca: retoRyka tattoo, Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego Aleksandrów Kujawski. Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Oto Toruń, TV TORUŃ, Tylko Toruń, Poza Toruń i TVP3 Bydgoszcz. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39