Logo partnera
Teatr / Kabaret

Artus Festival | Grace i Gloria | Spektakl

  • Wydarzenie archiwalne: 15.07.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
! Dla wszystkich miłośników teatru na artusowej scenie zagoszczą Stanisława Celińska oraz Lucyna Malec w brawurowej inscenizacji „Grace i Gloria” Bogdana Augustyniaka!

„Grace i Gloria” jest barwną, a zarazem przejmującą opowieścią o dwóch dojrzałych kobietach. Stworzona przez Stanisławę Celińską postać Grace ujmuje mądrością, dystansem i wiarą w dobro, choć poznajemy ją, kiedy stacza ze sobą najważniejszą i ostatnią walkę. Kreacja Glorii potwierdza zasadę, że rasowa aktorka ma wiele twarzy, a rutyna w repertuarze komicznym nie przeszkadza w sprawnym, prowadzeniu postaci dramatycznej. Komediowe wyczucie aktorek odkrywa wiele humoru w tej pozornie tylko niezabawnej historii. Psychologiczne studium skrajnie odmiennych bohaterek dotyka trudnych tematów przemijania, przełamanych groteskowymi wstawkami i zaskakującymi zwrotami akcji.

Refleksyjność i groteska, melancholia i śmiech – choć są to z pozoru niepasujące do siebie emocje, potrafią grać w te same karty. O czym przekonamy się o tym już 15 lipca 2022 roku podczas spektaklu „Grace i Gloria”!

Spektakl został przygotowany z okazji jubileuszu pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej

Autor sztuki – Tom Ziegler, reżyseria – Bogdan Augustyniak, muzyka – Jerzy Satanowski, scenografia – Jerzy Rudzki, obsada – Stanisława Celińska i Lucyna Malec, Produkcja – Produkcje Joanna Cywińśka.

Stanisława Celińska – aktorka znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, świetnie czuje się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. Długoletnia współpraca z Krzysztofem Warlikowskim niejednokrotnie stawiała ją przed trudnymi, śmiałymi, a często również szokującymi zadaniami aktorskimi.

Lucyna Malec – aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie. Szerokiej publiczności znana z m.in.: z seriali Na Wspólnej, Hotel 52, Bulionerzy. Sympatię widzów przyniosła jej obecność w programie Komiczny Odcinek Cykliczny.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Bilety: 49-69zł / normalnyBilety dostępne również naŹródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”