Artus Festival 2024 | Trance Ceremony
Muzyka i taniec

Artus Festival 2024 | Trance Ceremony

  • Wydarzenie archiwalne: 04.07.2024
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Włodek Kinior Kiniorski i Anna Rutkowska w elektrojazzowym projekcie TRANCE CEREMONY! Improwizowany koncert z akcentami wizualnymi odbędzie się już 4 lipca w Dworze Artusa!

TRANCE CEREMONY tworzą saksofonista Włodek Kinior Kiniorski i Anna Rutkowska – artystka prężnie działająca w środowisku muzyki nowej i klasycznej. Swoją twórczość określają jako obszar kreatywny, wykorzystujący różnorodne instrumentarium, przede wszystkim perkusyjne, dęte oraz elektronikę. Włodek Kinior Kiniorski to rasowy jazzman i improwizator, który od lat rewolucjonizuje środowisko muzyczne. Zaistniał w szerszej świadomości jako członek takich zespołów jak: Izrael, Brygada Kryzys czy Tiebreak. Jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i producentem muzycznym. Jego artystyczna osobowość wyrosła z jazzu i do tej pory jest to najsilniejszy element jego muzyki. Anna Sa Ren Rutkowska, realizuje się głównie jako solistka i kameralistka. W jej bogatym instrumentarium, poza marimbą, znajdują się rozmaite bębny i elektroniczna klawiatura Pearl MalletStation. Lubi odważne brzmienia, nie zawsze wychodzące z konwencjonalnych źródeł dźwięku. Z pasją oddaje się sztuce performansu i happeningu.

Artus Festiwal to dwa wakacyjne miesiące pełne kultury! Wśród licznych wydarzeń znajdziecie: koncerty polskich i światowych gwiazd, inspirujące spotkania, wystawy łączące sztukę i reportaż, a także edukacyjne warsztaty dla całych rodzin!Źródło: Dwór Artusa