Anna Wyszkoni / Marek Jackowski – Oprócz błękitnego nieba (impresaryjne)
Muzyka i taniec

Anna Wyszkoni / Marek Jackowski – Oprócz błękitnego nieba (impresaryjne)

  • Wydarzenie archiwalne: 07.01.2024
Miejsce:
Filharmonia PomorskaBydgoszcz, Andrzeja Szwalbego 6
W hołdzie dla twórczości Marka Jackowskiego, założyciela legendarnego zespołu Maanam, Anna Wyszkoni z zespołem przygotowali niezapomniane koncerty pt. „Oprócz błękitnego nieba”.
 
Marek Jackowski był wirtuozem gitary i niezwykłym twórcą, który jest ikoną polskiej sceny muzycznej. Jako założyciel zespołu Maanam napisał ponad sto piosenek, w tym takie przeboje jak „Oprócz błękitnego nieba”, „Kocham Cię, kochanie moje”„To tylko tango”„Szare miraże”„Lucciola” czy „Lipstick On The Glass”.
 
W maju 2023 roku minęła dziesiąta rocznica śmierci Jackowskiego. Anna Wyszkoni wraz ze swoim zespołem postanowiła uczcić jego pamięć. Artyści nagrali album z jego repertuarem połączony z trasą koncertową „Oprócz błękitnego nieba”. Zarówno na płycie, jak i na koncertach nie zabraknie największych przebojów z repertuaru Marka Jackowskiego i Maanamu.
 
W ciągu 27 lat działalności artystycznej Anna Wyszkoni wydała łącznie dwanaście albumów. Ostatnim z nich był wydany w 2023 roku krążek „Z cegieł i łez”. Współpracowała z wieloma polskimi artystami, a Marek Jackowski był jednym z najważniejszych na jej muzycznej drodze. Jemu właśnie poświęciła swój kolejny album – „10” – oraz nadchodzącą trasę koncertową: „Oprócz błękitnego nieba”.


Źródło: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Adria Art

ul. Artura Grottgera 4/2
85-227 Bydgoszcz

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00

Dobrze się kłamie

dzisiaj
godz. 18:30

Dobrze się kłamie

21
kwietnia (niedziela), godz. 17:00

Koncert jazzowy Akademii Muzycznej

24
kwietnia (środa), godz. 19:00

Kameralnie…