ANNA SASHA JĘDRZEJEWSKA & MICHAŁ GÓRCZYŃSKI - OFF SCREEN (CONCERTS)
Muzyka i taniec

ANNA SASHA JĘDRZEJEWSKA & MICHAŁ GÓRCZYŃSKI - OFF SCREEN (CONCERTS)

  • Wydarzenie archiwalne: 26.08.2022
Miejsce:
Klub MÓZGBydgoszcz, Parkowa 2
Szanowni państwo, po raz kolejny wydarzenie z cyklu OFF SCREEN, które swoją nazwę zawdzięcza faktowi, że biorą w nim udział artyści, których dzień wcześniej mogą państwo oglądać online w programie MÓZG ON SCREEN.
Tym razem dwójka muzyków, którzy zagrają w formule znanej z innego projektu SuperSam+1, czyli usłyszymy dwa koncerty solowe oraz duet.
Wstęp — bezpłatny!
Ladies and Gentlemen, again, another event from the OFF SCREEN series, which owes its name to the fact that it is attended by artists that you can watch online the day before in the "Mózg on Screen" program.
This time, two musicians will play in the formula known from another SuperSam + 1 project, i.e. we will hear 2 solo concerts and a duo.
Admission — free!
| Anna Jędrzejewska
kompozytorka, reżyserka i autorka projektów multimedialnych, takich jak instalacja, czy video art, tworzy sztukę opartą na improwizacji i współczesnych zdobyczach sztuki europejskiej, łączy muzykę, multimedia i elektronikę. Skończyła kompozycję w klasie Bogusława Schaeffera w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów pod kierunkiem m.in. Włodzimierza Kotońskiego, Marka Chołoniewskiego, Lidii Zielińskiej, Matthiasa Hermana, Adama Kaczyńskiego, Krzysztofa Knittla i Włodzimierza Kiniorskiego. Studiowała także w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (klasa rzeźby multimedialnej Antoniego Porczaka), zaś w Akademii Filmu i Telewizji ukończyła reżyserię filmową i montaż. Jest autorką filmów dokumentalnych o artystach współczesnych („Mój tato jest rzeźbą”; „Głos kobiety”; „Intuitiva”).
Od 2021 roku związana z warszawską galerią - studiem "PanDymińska", gdzie prowadzi scenę improwizacji integrującą różne dyscypliny artystyczne i gdzie powstają jej nowe projekty: mikro opery ("Duszysko", "Umbra", "Hybrid") - kameralne dzieła sceniczne na solistę z towarzyszeniem instalacji video, elektroniki i akompaniamentem kompozytorki, duet "Superastral", projekty solowe ("SASH" "poraniony").
Anna Jędrzejewska za swoje kompozycje otrzymywała nagrody: III nagrodę za „Pater Noster” na chór mieszany a capella (1998) na Konkursie Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” w Częstochowie, dwukrotne wyróżnienie: w 2002 roku za „emotion-s” na zespół instrumentalny i taśmę (2002), a w 2004 za „Rhizm” na skrzypce, wiolonczelę i fortepian na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda.
Jest także organizatorką Festiwalu Sztuk Intuitywnych „Intuitiva” w Lubiążu pod Wrocławiem oraz „Fortalicje” w Zamościu, współorganizowała New Art Conference wraz z Denmark’s Intuitive Music. Od 2019 roku jest prezeską Stowarzyszenia Teatr Performer.
| Michał Górczyński
W 2004 roku ukończył studia w klasie klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Kompozytor, pedagog, solista i kameralista. Współzałożyciel Kwartludium - zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów.
Jako improwizator współpracował z takimi artystami jak Kazuhisa Uchihashi, Dror Failer, Ken Vandermark, Mikołaj Trzaska, Zdzisław Piernik, Butch Morris, John Butcher, Mark Sanders.
Autor koncepcji „muzyka do języków” polegającej na tworzeniu muzyki do języków świata (język jidysz, japoński, indonezyjski, irański, angielski). Jako solista współpracował z Filharmonią Wrocławską, Filharmonią Szczecińską, Orkiestrą Muzyki Nowej, Aukso – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Kwartetem Śląskim. Od kilku lat specjalizuje się w grze na klarnecie kontrabasowym realizując repertuar muzyki współczesnej, klasycznej, etnicznej i improwizowanej.
Jest członkiem takich zespołów jak Kwartludium, Bastarda, Polonka, William's Things.

Źródło: Klub MÓZG

Klub MÓZG

ul. Parkowa 2
85-100 Bydgoszcz
tel.: +48523455195