Animusz w przestrzeni. 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Animusz w przestrzeni. 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE

 • Wydarzenie archiwalne: 07.04.2022
Miejsce:
Klub MÓZGBydgoszcz, Parkowa 2

Wydarzenie mappingowe koła Animusz. Filmy wyrwane z ram płaskiego obrazu przenoszą się w przestrzeń. Wciągają w otoczenie, zapełniając pustkę białych ścian. Kuratorki: Ala Liss i Zuzanna Michalska


Koło Animusz
Koło Animacji Animusz, działa od 2016 roku na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Zrzesza i rozwija zainteresowania pasjonatów animacji. Zajmuje się organizacją wydarzeń, pokazów, warsztatów oraz spotkań autorskich z twórcami.
Autorką plakatu i oprawy graficznej jest Ala Liss
Uczestnicy:

 • Jakub Baniak – autor krótkometrażowych filmów animowanych, zajmuje się motion designem, filmem i montażem. W swoich animacjach poszukuje alternatywnych metod narracyjnych, wykorzystując zarówno tradycyjne techniki, jak i nowe media cyfrowe. Ukończył Wydział Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Animacji Rysunkowej.

 • Julia Hazuka –  urodziła się w 1999 r. w Gdyni. Studiuje animację na ostatnim roku magisterskim na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej głównym zainteresowaniem cieszy się animacja rysunkowa, głównie postaci, ale w czasie studiów eksperymentuje też z animacją lalkową i malarską.

 • Jakub Kostewicz – poznański artysta, zajmujący się filmami animowanymi, reżyserią teledysków oraz malarstwem, poprzez które poświęca się mrocznym introspekcjom oraz groteskowym reinterpretacjom motywów kulturowych. Jego prace celebrują odmienność, przypadkowość i bezkompromisową ekspresję. W ostatnim czasie rozwija się w kierunku dragu, czyli queerowej sztuki, łączącej kostium i performance, stojącej w opozycji do panującej w Polsce heteronormatywności.

 • Daria Kruszka – urodzona w Śremie, obecnie studiuje na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na kierunku animacja. Interesuje się filmem animowanym oraz antropologią.

 • Robert Kuźniewski – animator, reżyser, montażysta. Twórca autorskich filmów animowanych oraz teledysków. Animator m.in. filmów “Sexy Laundry” i “Portrait of Suzanne”, produkcji studio Clay Traces w Berlinie, zdobywców takich nagród jak, np. Nagroda Publiczności Festiwalu Animator w Poznaniu czy Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Od dekady organizator i jeden z prowadzących Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego “Anima” w Dreźnie i “Phase” w Kudowie Zdroju. Członek fundacji “Mastershot” i “Filmowiec” z Poznania. Laureat stypendium artystycznego Wydziału Kultury Miasta Poznania. Student Wydziału Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

 • Zuzanna Michalska – studentka drugiego roku animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Interesuje się animacją abstrakcyjną i eksperymentalną.

 • Weronika Nowacka – to zaangażowana społecznie studentka trzeciego roku Animacji na UAPie. Film interesuje ją jako forma sztuki – zwraca uwagę na ruch, wyraz graficzny, przekaz metajęzykowy. W wolnym czasie gra na ukulele, nalewa drinki i uczy dzieci rysunku.

 • Katarzyna Orłowska – urodziła się w 2000 r. w Gdańsku. Od 2019 roku studiuje animację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Interesuje się głównie animacją rysunkową, ale w trakcie studiów eksperymentowała też z innymi technikami.

 • Agata Piasecka – urodzona w Warszawie w 1998 roku, obecnie studiuje na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Zajmuje się filmem animowanym, malarstwem i tkaniną.

 • Julia Izabela Piekarska – urodziła się  w roku 2000  w Chełmnie. W roku 2020 ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie i rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

 • Yana Siahaieva – urodziła się w 1995 roku w Jużnoukrainsku – małym miasteczku na południu Ukrainy. W wieku 18 lat przeprowadziła się na studia do Krakowa, gdzie w 2017 roku uzyskała tytuł licencjata z Grafiki Użytkowej na Krakowskiej  Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W tym samym roku zaczęła studia na Wydziale Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uzyskała tytuł licencjata w 2020 roku. Obecnie Yana mieszka i pracuje w Kijowie w Ukrainie. W swoich filmach animowanych Yana skupia się na wewnętrznym świecie człowieka i szuka odpowiedz na pytanie „ Сo czyni nas ludźmi?”.

 • Wojtek Siejak – urodzony w Poznaniu w 1997 roku. Animator i reżyser filmów animowanych. Specjalizuje się w animacji komputerowej oraz łączeniu jej z tradycyjnymi środkami plastycznymi. Student na Wydziale Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

 • Aneta Siurnicka – urodzona  w 1998 roku. Obecnie studentka I roku studiów magisterskich na Wydziale Animacji i Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zakochana w tworzeniu małych światów, pełnych kolorów, tekstur i emocji. Korzysta z szerokiego wachlarza technik, jednak najbliższa jest jej animacja lalkowa.

 • Julia Szkup – studentka drugiego roku animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Eksperymentuje z animacją materii, rysunkową oraz łączeniem różnych technik.

 • Ewa Sztefka – urodziła się w 1993 r. w małym Śląskim miasteczku, w 2016 r. ukończyła kierunek informatyka stosowana na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a rok później rozpoczęła studia na kierunku animacja na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie obecnie jest studentką magisterium. Uprawia przede wszystkim animację cyfrową (zarówno rysunkową jak i cut-out), ale również kolażową z wykorzystaniem technik poklatkowych. W przerwach od animacji zajmuje się ilustracją cyfrową, projektowaniem postaci i wymyślaniem scenariuszy potencjalnych gier komputerowych.
Źródło: Klub MÓZG

Klub MÓZG

ul. Parkowa 2
85-100 Bydgoszcz
tel.: +48523455195

Powiązane wydarzenia

09
grudnia (piątek), godz. 21:00

SOMP / HRYPA / NIGDY ZA PIĘKNIE