ANIMOCJE. Low Voltage Dynamo + you.Guru – film found footage z muzyką na żywo
Wstęp wolny  /  Film

ANIMOCJE. Low Voltage Dynamo + you.Guru – film found footage z muzyką na żywo

  • Wydarzenie archiwalne: 08.04.2022
Miejsce:
Młyny RotheraBydgoszcz, Mennica
„Low Voltage Dynamo” to studium powtarzalnego ruchu mechanicznego i jego interakcji z ruchem ciągłym, naturalnymi ruchami człowieka i nieruchomymi obrazami. Prezentujące obrazy z lat 30. i 70. amerykańskie i ukraińskie materiały found footage zderzają się z abstrakcją w celu stworzenia nowego języka wizualnego. Przestawiając się na mentalny tryb „low voltage” widzimy, co gubi się w pośpiechu, chowa się gdzieś pomiędzy szczelinami i znika w tle. Interesuje nas świat pomiędzy obrazami, bez kodów i bez z góry wyznaczonych kierunków. Przy dokładnym obserwowaniu wszechświat ujawnia się w swoich przypadłościach i niedoskonałościach.

„Low Voltage Dynamo” to nagrane cyfrowo, pierwotnie analogowe, wieloprojekcyjne przedstawienie z wykorzystaniem różnych technik filmowych, slajdów i projekcji overhead.  „Low Voltage Dynamo” został stworzony przez Natalię Kozieł-Kalliomäki oraz Petteriego Kalliomäki

Do filmu zagra na żywo bydgoski zespół you.Guru
Artur Maćkowiak – gitara, elektronika
‍Michał Lutrzykowski – bas
‍Piotr Waliszewski – perkusja

you.Guru powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. Dźwiękowy odruch, reakcja na dziwne czasy. Muzyka balansująca na nieobliczalnym gruncie, w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii.
Nie bez znaczenia pozostaje bagaż muzycznych doświadczeń (Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down). To właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest kluczem do muzyki you.Guru.
We wrześniu 2020 zespół wydał debiutancką płytę pt.: “Young Adult Fiction”, nakładem Anteny Krzyku.

Wstęp bezpłatny – darmowe wejściówki do odbioru w kasie MCK oraz Młynach Rothera

Źródło: Kino Orzeł

Kino Orzeł

ul. Marcinkowskiego 12
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40