Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA
Teatr / Kabaret

Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA

  • Wydarzenie archiwalne: 02.04.2022
Miejsce:
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od NowaToruń, ul. Gagarina 37a
KLAMRA jest festiwalem teatralnym prezentującym najnowsze i najciekawsze spektakle przygotowane przez polskie teatry niezależne. Celem festiwalu jest pokazanie jak najszerszego spektrum krajowej sceny alternatywnej. Stąd obecność na festiwalu teatrów posługujących się różnorodnymi językiem i środkami wyrazu, operujących rozmaitą poetyką i klimatem spektakli.


Na KLAMRZE prezentowane są rozmaite formy teatralne. Podczas festiwalu można zobaczyć  teatry tańca i lalek, przedstawienia tworzone na podstawie wielkich tekstów literatury polskiej i światowej, spektakle, w których wykorzystywana jest technika multimedialna, monodramy i performance.


Tradycją KLAMRY są odbywające się po spektaklach spotkania i dyskusje z ich twórcami i wykonawcami. Spotkania te są bardzo ważnym elementem festiwalu. Dają możliwość bezpośredniej konfrontacji na płaszczyźnie twórca – odbiorca i mają czasem burzliwy przebieg, szczególnie w przypadkach kiedy przedstawienia wzbudzają silne emocje publiczności. Spotkania stanowią doskonałą okazję do poznania intencji twórców, którzy z kolei mogą dowiedzieć się, jak ich spektakle odbierają i interpretują widzowie. Program festiwalu uzupełnia również cały szereg imprez towarzyszących – prezentacji filmowych, koncertów, wystaw fotograficznych, a nawet warsztatów teatralnych.


KLAMRA ma wspaniałą publiczność. Młodą, wrażliwą, uważnie chłonącą każde słowo i gest, a co najważniejsze niezależną, zawsze posiadającą własne zdanie. O uznaniu jakim cieszy się festiwal najlepiej świadczy fakt, że zdobycie biletów na spektakle stanowi duży problemem, a biorące udział w KLAMRZE grupy teatralne podkreślają panującą na niej wspaniałą atmosferę i chętnie wracają do „Od Nowy” z nowymi przedstawieniami.


KLAMRA nie ma charakteru konkursowego. Nie czujemy się upoważnieni, by oceniać, które z przedstawień są lepsze, a które gorsze. Jedyną formą oceny jest plebiscyt publiczności, która wybiera najlepszy spektakl festiwalu. Nagrodzony teatr otrzymuje pamiątkową statuetkę i jest zaproszony na kolejna edycję KLAMRY z nowym przedstawieniem.


PROGRAM: http://www.klamra.umk.pl/klamra-2021/program-2022/


Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

ul. Gagarina 37a
87-100 Toruń
tel.:56 611 22 66

Powiązane wydarzenia

05
lutego (niedziela), godz. 19:30

Cezary Ponttefski – Stand-up: To jest bełkot

15
lutego (środa), godz. 19:00

Stand-up Format VHS | Krzysztof Jahns

23
lutego (czwartek), godz. 19:00

Maciej Brudzewski – Stand-up: Skok na strach

09
marca (czwartek), godz. 19:30

Błażej Krajewski – Stand-up: Mustang