Alina Śmietana: „Nikogo nie ma w domu”
Sztuki wizualne

Alina Śmietana: „Nikogo nie ma w domu”

  • Wydarzenie archiwalne: 06.08.2021
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria Sztuki WozowniaToruń, ul. Rabiańska 20
 

Alina Śmietana: „Nikogo nie ma w domu”

06.08–05.09.2021

wernisaż: 06.08 (piątek), godz. 16.00 / wstęp wolny

kuratorka: Joanna Gwiazda

 

To polska wersja <stuk, puk> idiomu oznaczającego <stuk, puk, puk> niewykazywanie obecności <puk, puk> mentalnej. <stuk, puk> Odcięcie może <puk, puk, puk, puk> być skutkiem <stuk, puk> intensyfikacji życia <stuk, puk, stuk, puk> wewnętrznego <stuk, puk> lub jego <stuk, puk> zapauzowaniem. Próbuję <puk, puk, puk, puk> wyobrazić sobie <stuk, puk> jak te stany <stuk, puk> wyglądają od zewnątrz, <stuk, puk> wpisać je <stuk, puk, stuk puk, stuk, puk> w ogólnodostępną przestrzeń <stuk, puk> i pozgadywać <stuk, puk, puk, puk, puk, puk, jest tam kto?> co może z nich wyniknąć. <stukpukstukpukpukpukpuk> (Alina Śmietana)

 

Alina Śmietana – urodzona w 1996 roku. Absolwentka WSP UMK w Toruniu. Interesuje się działaniami nażywymi, bezpośrednio powiązanymi z obecnością osób. Stąd często posługuje się medium performace lub rozwiązaniami intermedialnymi. Stara się korzystać z codziennych, dobrze opatrzonych form i znaczeń, co motywuje potrzebą dostępności i niebudowaniem dystansu. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych.

 

 

 

Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

Galeria Sztuki Wozownia

ul. Poznańska 31
87-100 Toruń
tel.: 56 622 63 39

Powiązane wydarzenia

03
lutego (piątek), godz. 18:00

Arkadiusz Karapuda: „Think twice”

04
lutego (sobota)
⟶ DO 12.03

Arkadiusz Karapuda: „Think twice”