„Abstrakt/Między naturą a wyobrażeniem – malarstwo, grafika, rzeźba” – wystawa Piotra Pasiewicza - wernisaż
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

„Abstrakt/Między naturą a wyobrażeniem – malarstwo, grafika, rzeźba” – wystawa Piotra Pasiewicza - wernisaż

  • Wydarzenie archiwalne: 08.03.2024
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28

Serdecznie zapraszamy na wystawę Piotra Pasiewicza pt. „Abstrakt/Między naturą a wyobrażeniem – malarstwo, grafika, rzeźba”.


Piotr Pasiewicz urodził się w Łodzi w 1979 roku. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011/2012). Porusza się w różnych dziedzinach sztuki – jest to twórczość w zakresie grafiki warsztatowej, rysunku, malarstwa, performance, wideoartu i krótkich form filmowych. Skupia się na poszukiwaniu dialogu między różnymi technikami graficznymi, a rysunkiem w korelacji z plamą barwną i fakturą. Język artystyczny, którym operuje, wywodzi się niemal całkowicie z rysunku. Linia jest samodzielnym elementem plastycznym, równoprawnym, co kolor środkiem wyrazu. Obraz dla niego to coś więcej niż tylko relacja formy i koloru na płaszczyźnie czy przemyślana kompozycja linii. Nie szuka też kompromisu między tym co wizualne, a estetyczne. Pragnie tworzyć energetyczne płaszczyzny, niosące za sobą siłę oddziaływania, pobudzające wyobraźnie, konfrontacyjnie nieobojętne.
Na wystawie Piotr Pasiewicz przedstawi wielowarstwowość struktur, kombinatorykę linii, różnorodność faktur, które mają potęgować wrażenie ruchu, przemieszczania się i wibrującej przestrzeni.Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku