Aborygeni – rdzenni Australijczycy. MAREK TOMALIK I ZESPÓŁ CZERWIE
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Edukacja  /  Muzyka i taniec

Aborygeni – rdzenni Australijczycy. MAREK TOMALIK I ZESPÓŁ CZERWIE

  • Wydarzenie archiwalne: 22.04.2022
Miejsce:
Żniński Dom KulturyŻnin, Pocztowa 15
Aborygeni – rdzenni Australijczycy.
Treścią spektaklu będzie opowieść o Aborygenach, najstarszej cywilizacji świata w oparciu o wiedzę prelegenta Marka Tomalika i jego zdjęcia z podróży po Australii.
Spektakl składa się z 4 części: PRZESZŁOŚĆ , PRZESTRZEŃ , LUDZIE , DREAMTIME
Brzmienia i nastrój improwizacji w pierwszej i ostatniej części spektaklu przeniosą uczestników w świat zaprzeszły Aborygenów, w środkowych dwóch częściach muzycznie namalowany zostanie obraz współczesnej Australii.
Marek Tomalik – podróżnik, publicysta, pisarz, dziennikarz radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Jest twórcą i organizatorem 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik „National Geographic”, „Jazz Forum” i „RMF Classic”. Autor książek o podróżach, w tym trzech o Australii. Dwukrotny laureat Kolosów.
Zespół Czerwie to niezależna polska grupa prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Są twórcami o własnym niepowtarzalnym stylu charakteryzującym się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych.

Źródło: Żniński Dom Kultury

Żniński Dom Kultury

ul. Pocztowa 15
88-400 Żnin
tel.:52 30 20 517

Powiązane wydarzenia

25
lutego (sobota), godz. 19:00

Spektakl „Pół na Pół”