NA RYBY
Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

NA RYBY

  • Wydarzenie archiwalne: 17.03.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń, Rynek Nowomiejski 17
Zebrane prace w ramach wystawy „Na ryby” prezentują różnokulturowe sposoby łapania, łowienia i pozyskiwania ryb z akwenów wodnych na całym świecie. Prace prezentują rybołówstwo, czyli głównie łowienie ryb z udziałem sieci,  ale także wędkarstwo, czyli łowienie ryb hobbystyczne, rekreacyjnie i sportowo z wykorzystaniem wędki i innych akcesoriów. Na realizacjach dzieci, często obok wędkarza pojawia się zielona, piękna przyroda. Bohaterzy pojawiają się samotnie - spinningowcy, federowcy lub wędkarze działający w grupie, ale i  rybacy. Prace prezentują niejednokrotnie sam proces łowienia ryb, przygotowania do wędkowania, do wypłynięcia w morze z siecią, ale także konkretne gatunki ryb pływające w wodzie, leżące na brzegu, czy na desce do kojenia. Szczupaki, karpie, łowione są z brzegu, z pomostu, również z łodzi, natomiast z kutra -  inne rodzaje ryb, głównie słonowodne.
Prace stają się pretekstem do pokazania postaci w różnych pozach. Temat skłonił do tego, by przedstawić go głównie przy pomocy plamy barwnej , sięgnąć po techniki malarskie, graficzne i rysunkowe z wykorzystaniem właśnie koloru.  Prezentowane dzieła młodych twórców są w większości inspirowane naturą, ale pojawiają się również bardziej abstrakcyjne interpretacje tematu.

A jak to wygląda w prezentowanych pracach naszej wystawy przekonają się osoby, odwiedzające Filię Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, przy ul. Kościuszki 41/47,  od 18 marca do 26 kwietnia. Zapraszamy! Połamania kija!

na zdjęciu praca: DINA ALDANOVA, lat 13, Karaganda KAZACHSTAN

Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Rynek Nowomiejski 17
87-100 Toruń
tel.:56 622 75 34

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 03.02

W DOMOWYM ZACISZU

dzisiaj
⟶ DO 28.02

7. WYSTAWA FAMILIJNA

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00

Ale kosmos! Ferie w Galerii

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00

Ale kosmos! Ferie w Galerii