Logo partnera
Wstęp wolny  /  Film

9. PRZEŹROCZA FESTIWAL FILMOWY: Solaris mon amour/djLenar – koncert muzyki filmowej

  • Wydarzenie archiwalne: 01.09.2023
Miejsce:
Klub MÓZGBydgoszcz, Gdańska 10

Koncert muzyki filmowej w Mózgu w wykonaniu DJ Lenara to muzyczna interpretacja hipnotyzującego eseju filmowego found footage  „Solaris mon amour” Kuby Mikurdy.
Tłem dla muzyki będą przetworzone fragmenty filmu zmontowane specjalnie na potrzeby koncertu. Jeden ze źródłowych materiałów filmowych rozpoczyna się  planszą „Mózg i jego tajemnice”. Tego filmowego koncertu nie mogło w Mózgu zabraknąć.

Marcin Lenarczyk

Kompozytor, reżyser dźwięku. Autor instalacji dźwiękowej będącej częścią projektu „Hotel Polonia. Budynków Życie po życiu”, zdobywcy głównej nagrody Złotego Lwa na 11. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2008 roku. Jego koncert solo z piwnicy Klubokawiarni Chłodna 25 został nagrany przez Program I Polskiego Radia i wyemitowany w ramach Ars Acustica – corocznej fuzji radiostacji z całej Europy poświęconej sztuce dźwięku. Jest twórcą muzyki do przedstawień teatralnych: Berlin Alexanderplatz (reż. Natalia Korczakowska, Teatr Studio), Natan Mędrzec (reż. Natalia Korczakowska, Teatr Narodowy), Uwodziciel (reż. Katarzyna Warnke, Nowy Teatr), Auto da fé (reż. Paweł Miśkiewicz, Stary Teatr). W 2019 roku zrealizował zamówienie kompozytorskie od jednej z najważniejszych polskich orkiestr kameralnych – AUKSO. Koncert zatytułowany Greek Funeral został nagrany i wyemitowany przez Program I Polskiego Radia. Jako reżyser dźwięku zajmuje się całym procesem filmowej produkcji dźwięku. Od pracy nad sound designem już na poziomie scenariusza, po nagrania na planie i postprodukcję sfinalizowaną zgraniem kinowym. Otrzymał liczne nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach, m.in. nagrodę za najlepszy dźwięk do filmu Interior Marka Lechkiego na FPFF w Gdyni 2019. Nominowany do Orłów 2016 za najlepszy dźwięk do filmu Córki Dancingu (reż. Agnieszka Smoczyńska). Realizował dźwięk i muzykę m.in. do takich filmów jak: Fuga (reż. Agnieszka Smoczyńska), Książę i dybuk (reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski) czy Wszystkie nieprzespane noce (reż. Michał Marczak).Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

19
października (sobota), godz. 19:00

BLACK STAR FEST (FLAPJACK/BLACK STAR/HOPE)