5×5 #2: Marta Wachowska i Aleksandra Bilacz – wernisaż miniwystawy czasowej w Nowym Miejscu
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

5×5 #2: Marta Wachowska i Aleksandra Bilacz – wernisaż miniwystawy czasowej w Nowym Miejscu

  • Wydarzenie archiwalne: 05.05.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Zapraszamy na wernisaż wystawy Marty Wachowskiej i Aleksandry Bialcz, artystek wizualnych, które zwyciężyły w naborze Open Call naszego cyklu 5×5. Prezentowana seria to reprodukcje obrazów, które prezentują wyzwania związane z projektowaniem przestrzeni dla wszystkich użytkowników. Poprzez serię plakatów, wystawa podkreśla problem wykluczenia w przestrzeniach miejskich i prywatnych oraz zachęca do rozmów na temat sposobów przełamywania tych barier poprzez świadome projektowanie. Poprzez wizualne przekazy, wystawa promuje ideę uwzględniania wszystkich użytkowników w procesie projektowania przestrzeni, podkreślając konieczność tworzenia otwartego i inkludującego środowiska dla wszystkich.

Kawiarnia Nowe Miejsce, w której prezentowana jest wystawa, to przestrzeń do wszechstronnego rozwoju kreatywności, w tym inspiracji artystycznej, a także pokazania współczesnych twórców.

 

Informacje organizacyjne:
Kiedy?  5.05.2024 r., godz. 16.00 – 17.00
wystawa potrwa od 5.05.2024 r., do 10.06.2024 r.
Gdzie? kawiarnia Nowe Miejsce w Młynach Rothera, wejście od strony tarasu
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny

Już wkrótce podzielimy się informacją o kolejnym terminie naboru Open Call.

Marta Wachowska i Aleksandra Bilacz – twórczynie plakatów to studentki ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Ich praca nad wystawą BARIERA_ wynika z zainteresowania projektowaniem uniwersalnym i inkluzywnym oraz badaniem barier architektonicznych w przestrzeniach miejskich i publicznych. Zaangażowanie w tę dziedzinę wynika nie tylko z akademickiego zainteresowania, lecz także z głębokiego przekonania o roli architektury w kształtowaniu społeczeństwa.Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera