30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Wydarzenie archiwalne: 30.01.2022
Miejsce:
scena plenerowaWłocławek, Zielony Rynek
30 stycznia w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki pieniędzy będzie wsparcie okulistyki dziecięcej.
Włocławek najgłośniej zagra na Zielonym Rynku! Wystąpią Viki Gabor i Zdrowa Woda.

17.00 Freshland Events

Imprezę rozkręcą włocławscy DJe! Freshland to marka promująca szeroko pojętą muzykę i kulturę klubową. To co muzycznie najświeższe i najciekawsze.

17.30 Zdrowa Woda

Od 34 lat na scenie! Zespół powstał w 1988 r. i od razu zadebiutował w katowickim Spodku jako laureat festiwalu “Rawa Blues”. W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do “Złotej Dziesiątki” polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole ’89. W roku 1996 zespół doczekał się pierwszego wydania albumu na krążku CD “ZDROWA WODA”, a grudniu 1997r. w studiu Winicjusza Chrósta (dawnego gitarzysty Breakoutu) w Sulejówku, Zdrowa Woda nagrała materiał na swoją drugą płytę – “NIE BÓJ SIĘ MIŁOŚCI”. Kolejne wydane płyty to „Dziwne myśli”, „Między mężczyzną a kobietą”, „Policz czas” czy „W tunelu”. W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, z którą utożsamia się do dziś. Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów – sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów, 20-30 latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki.

18.45 Viki Gabor

Jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia. Po raz pierwszy na scenie wystąpiła w The Voice Kids, gdzie dostała się do finału. W 2019 r. wystąpiła w Sopocie na „Top of The TOP Sopot Festival – Young Choice Awards” oraz reprezentowała Polskę w Eurowizji Junior, wygrywając. Jej „Superhero” ma 22 milionów wyświetleń na YouTube. W 2020 roku nagrała piosenkę z Kayah, która osiągnęła 43 milionów wyświetleń. Viki Gabor nominowana była do trzech Fryderyków. We wrześniu 2020 wydała swoją debiutancką płytę „Gataway (Into My Imagination)”, która pokryła się złotem. W listopadzie 2021 r. wydała swój najnowszy sigiel Toxic Love.

20.00 Światełko do nieba

20.10 Freshland Events

Na zakończenie jeszcze więcej muzyki! Freshland to marka promująca szeroko pojętą muzykę i kulturę klubową. To co muzycznie najświeższe i najciekawsze.

Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Centrum Kultury BROWAR B.

ul. Łęgska 28
87-800 Włocławek
tel.: +54 427 02 30

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 10.02

Ferie Browerie 2023

dzisiaj
⟶ DO 12.02

Wystawa Pająków